www.mardinnethaber.com
Sarı'dan Gazetemize Ziyaret
10.01.2018 11:40 Mardin Nethaber

 

10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü münasebetiyle Mardin İl Milli Eğitim Müdürü ve Büyükşehir Belediyesi Kültür Turizm ve Sosyal İşler Dairesi Başkanı Yakup Sarı gazetemizi ziyaret etti.

Mardin İl Milli Eğitim Müdürü Yakup Sarı ile beraberindekileri kapıda karşılayan Gazetemizin imtiyaz sahibi Veysi Erkar, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Gazetemizin imtiyaz sahibi Veysi Erkar, Kır'atım Gazetesinin kuruluş tarihçesi hakkında bilgi vererek, gazetemiz kuruluşundan bu yana her zaman “Halkın Sesi ve Hakkın Sesi” düsturuyla hareket ettiğini belirterek, ülkemizin istikbali ve bölünmez bütünlüğü noktasında tavizsiz olduklarını bu çizgiden hiçbir zaman ödün verilmeyeceğini söyledi.

Gazetemizin Yazı İşleri Müdürü Fahri Erkar ile Milli Eğitim Şube Müdürü Tekin Oruç'un da hazır bulunduğu ziyarette konuşan Sarı, Mardin'i çok sevdiğini belirterek, Mardin’e güzel eserler bırakmak için,Sayın Valimiz Mustafa Yaman Başkanlığında zaman ve mesai mefhumu tanımaksızın çalıştıklarını, yaptığımız ve yapacağımız çalışmalarla burada hoş bir seda bırakmak olduğunu söyledi.

Birçok konunun ele alındığı ziyarette Sarı, “Kayyum Belediyesi olarak battı-çıktıya başladığımız zaman bu projenin zor biteceğini söylediler. Oysa şimdi baktığınız zaman kısa zaman zarfında projenin yüzde 80'i bitmek üzeredir. Şehrin trafik sorununu ortadan kaldırmak için temmuz ayında ilk kazması vurulan ve geceli-gündüzlü çalışılan projede, yan perde duvar dökümünün büyük bölümünün tamamlanmasının ardından tavan döşemesine başlandı. Bu ay içerisinde tavan döşemesinin bitirilmesi hedefleniyor” dedi.

Mardin'in kadim bir şehir olduğunu anlatan Sarı, “Bu çalışmalar keşke 20 yıl önce gelseydi. En azından bizim yükümüz hafiflerdi ve şimdi daha farklı çalışmalar içinde olurduk. Uzun yıllar buraya devlet yatırımı olmamış. Ama son bir yıldır valimizin önderliğinde buraya güzel şeyler kazandırmaya çalışıyoruz. Kırsal kesimde yol asfaltlama çalışmaları, 100 taziye evi projesi, çevrenin ağaçlandırılması, gençlik merkezi, öğrencilere ve bayanlara yönelik çalışmalarımız kültürel ve sosyal faaliyetlerimiz hız kesmeden devam ettiğini” ifade etti.

Mardin için elimizde ciddi projelerin mevcut olduğunu ifade eden Sarı, bunlardan en önemlisi şehrin trafiğine ciddi manada nefes aldıracak olan çevre yolu projesidir. Battı-çıktıların bitmesiyle birlikte Allah nasip ederse çevre yolunu da hayata geçirmek en büyük temennimizdir. Vatandaşlar çalışmalarımızı görüyor. Ama haklı bir sebeple daha fazlasını istiyor. Çünkü burada çok şeye, çok geç kalındığına” dikkat çekti.

Sosyal ve Kültürel projeler ile Artuklu’da ve tüm ilçelerde terörün estirdiği kasvetli havanın tamamen dağıldığını, huzurun ve güvenin olmadığı yerde Eğitimde ilerlemez ekonomide olmaz, diyen Sarı, Mardin'de huzur olmazsa, Edirne'de de huzur olmaz. Biz birbirimize kenetlenmişiz ve birbirimize muhtaç olan bir milletiz dedi.
Mardin kalesi turizme kazandırılması konusunda da bazı açıklamalarda bulunan Sarı, Mardin kalesinde bulunan Hava Radar Mevzi Komutanlığının taşınması için 280 ile 400 milyona kadar maliyet gerektiriyor. Şu anda orası Türkiye'nin ve Ortadoğu'nun gözü kulağı ve en hassas yerdir. Yaptığımız çalışmalarda kısmen de olsa kalenin turizme açma düşüncesi mevcut olduğunu söyledi.

Mardin'in turizm ve tarım şehri olduğunu belirten Sarı, Mardin turist sayısında Kasım ayında zirve yaptı. Bir milyondan fazla Mardin'e turist geldi. 21-25 Şubatta Mardin'de yapılacak olan Türkiye Bayan Basketbol finaliyle bu sayı ciddi manada artacak. Bununla birlikte bu takımları destekleyen taraftarlar burada olacak. Tüm ulusal kanallar buradan canlı yayın yapacak. Bunların hepsi Mardin turizmi açısından bir artıdır. Bunlar ileriye yönelik ciddi adımlardır” ifadelerini kullandı.

Sıcak ve samimi bir ortamda gerçekleşen sohbetin ardından Mardin İl Milli Eğitim Müdürü ve Büyükşehir Belediyesi Kültür Turizm ve Sosyal İşler Dairesi Başkanı Sarı, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle gazetemizin çalışanlarını tebrik etti.

 

Bu haber için henüz yorum yapılmamış..
MARDİN
Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı mahfuzdur.Yazılı izin olmadan ve kaynak gösterilmeden çoğaltılamaz. © Mardinnethaber.com