www.mardinnethaber.com
Gençlik Merkezine 2 ayda 4 bin 157 kayıt
10.01.2018 11:21 Mardin Nethaber

 

Mardin Vali/Büyükşehir Belediye Başkan V. Mustafa Yaman kısa süre önce açtıkları Gençlik Merkezi’ne şimdiden 4 bin 157 kayıt gerçekleştiğini söyledi. Yaman, “Gençlerimiz için ne kadar güzel bir projeyi hayata geçirdiğimizi bir kez daha anladık” dedi.

Mardin Büyükşehir Belediyesi Gençlik Merkezi kısa süre önce hizmete açıldı. 2 bin 700 metrekarede bölgenin en büyük gençlik merkezi olma özelliğine sahip olan merkeze ise şehirde yaşayan gençler büyük ilgi gösterdi.
Birçok farklı etkinliğin gerçekleştirildiği, gençlere kazanımların sağlandığı merkeze 2 ay içinde 4 bin157 genç kayıt yaptırdı. Misafir olarak gelenlerin de yoğun ilgi gösterdiği merkezinde günlük 3 bin civarında öğrenci fayda sağlıyor.

Genç dostu çalışmalar

Konu hakkında bilgi veren Vali/Büyükşehir Belediye Başkan V. Mustafa Yaman, “Gençlerimize değer veriyor ve onlara has projeleri hayata geçiriyoruz” dedi. Şehirde gençlerin kendilerine verilen değeri hissettiğini dile getiren Yaman, “Bize devletimiz ve hükümetimizce Büyükşehir Belediye görevinin verilmesinin akabinde ilimizde birçok eksikliğin olduğunu gördük. Özellikle gençlerimiz açısından neredeyse hiçbir proje yoktu. Biz gençlerimize değer veren bir yapıda gençlerimizin mutlu olması hedefiyle yola çıktık. ‘Gençlik varsa gelecek’ var diyerek çalışmalarımıza hemen start verdik. Akabinde ilk olarak Gençlik Merkezi ve Bilgi Evini açtık. Daha sonra ise bölgemizin en büyük gençlik merkezini hayata geçirdik. Yakında bir gençlik merkezi ve bilgi evi daha açılacak. Gençlerimizin ilgisi ise ne kadar isabetli bir iş yaptığımızı gösterdi” dedi.

İlgi mutlu ediyor

Gençlerin yeni merkeze gösterdiği yoğun ilgiden de bahseden Yaman, “Merkezimiz gençlerimizi en gözde alanlarından birisi oldu. Bu bağlamda 2 ay içinde 4 bin 157 kişi kayıt gerçekleştirdi. Bunun yanında günde 3 bin civarında gencimiz merkezde bir sirkülasyon sağlıyor. Merkezimiz birçok kursun yanı sıra atölyeler, kurslar, oyun alanları, bilgisayar salonları, kütüphanesi ve etüt merkezleri ile dikkat çekiyor. Tamamen ücretsiz olan merkezimiz gençlerimize daha güzel hizmetler vermeye devam edecek” diyerek sözlerine son verdi. 

Bu haber için henüz yorum yapılmamış..
MARDİN
Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı mahfuzdur.Yazılı izin olmadan ve kaynak gösterilmeden çoğaltılamaz. © Mardinnethaber.com