www.mardinnethaber.com
İNÇEV-DER’DEN ERİ’YE HAYIRLI OLSUN ZİYARETİ
08.01.2018 15:28 Mardin Nethaber

 

Ak Parti Mardin il Başkanlığına atanan 22. Dönem Mardin milletvekili ve il Kurucusu unvanıyla da bilinen Nihat Eri’ye her kesimden olduğu gibi çeşitli STK temsilcilerinden de ziyaretler devam ediyor.

Bu ziyaretler kapsamında yaklaşık iki yıldır kurulan ve Mardin’de çevre ve insan konusunda önemli çalışmalara imza atan İnsan ve Çevreyi Koruma Derneği (İNÇEV-DER) Başkanı ve yönetim kurulu üyeleri de Ak Parti Mardin il Başkanı Nihat Eri’ye bir ziyaret gerçekleştirdi.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Eri, günlük yaşantımızda insanın yanı sıra bununla bütünleşen çevrenin de bizim için büyük bir önem taşıdığını söyledi.

Eri, Parti olarak mekansal değil, insan ve çevreye yönelik bir anlayışla hareket edeceklerini, bu alanda önemli çalışmalar yapacaklarına işaret ederek, daha önce olduğu gibi bundan sonrada vatandaşlarımızın sağlıklı ve modern çevrede yaşamaları için çalışacaklarını belirtti.

İnsan ve Çevreyi Koruma Derneği (İNÇEV-DER) Başkanı Ramazan Uçar ise dernek çalışmaları hakkında bilgi vererek, özellikle hasat mevsiminin ardından çiftçiler tarafından tarlada yakılan anızlardan çevrenin büyük zararlar gördüğünü söyledi.

Anızı tarlada yakmak bir çözüm olmadığını anlatan Uçar, tarlada kalan sapları saman haline getirip çeşitli aşamalardan geçirdikten sonra enerji haline dönüştürülebilir. Bu konuda çiftçilerimizi bilinçlendirmek lazım diye düşünüyorum. Kamu kurum ve kuruluşları ile el ele verdiği zaman buna bir çözüm bulunabilir. Ama bu konuda mutla bir karar alınması lazım. Alınacak olan bu kararlar gelecek nesiller için çok önemli olduğunu ifade etti.

Ziyaret iyi dilek ve temennilerle son buldu.

 

Bu haber için henüz yorum yapılmamış..
SİYASET
Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı mahfuzdur.Yazılı izin olmadan ve kaynak gösterilmeden çoğaltılamaz. © Mardinnethaber.com