www.mardinnethaber.com
Derik’te Diyaliz Merkezi hizmete girdi
03.01.2018 13:39 Mardin Nethaber

 

Mardin Sağlık İl Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada Mardin'in Derik ilçesinde böbrek hastalarına hizmet verecek diyaliz merkezinin kurulduğunu açıkladı.

Mardin Sağlık İl Müdürü Uz. Dr. Saffet Yavuz, konuyla ilgili yaptığı açıklamada ildeki sağlık hizmetlerini iyileştirmek için başlatılan çalışmaların sürdüğünü ifade ederek, bu amaçla Derik ilçemizde diyaliz merkezi kurduklarını söyledi.

Derik İlçe Devlet Hastanesi bünyesinde faaliyet gösterecek olan diyaliz ünitesinin hasta kabulüne başladığını belirten Yavuz, ilçemizde bulunan diyaliz hastalarına tedavi hizmeti verecek olan 5 +1 diyaliz ünitesi, günde iki seans şeklinde böbrek hastalarına hizmet vereceğini ifade etti.

Yavuz açıklamasının devamında, “Diyaliz Merkezi, Derik ve civar ilçeler açısından önem arz etmektedir. Merkezimiz bir doktor ve üç hemşireyle tedavi hizmeti vermektedir. Daha önceki süreçlerde Derik ve Mazıdağı bölgelerinde bulunan diyaliz hastalarımız Mardin merkez Artuklu ve Kızıltepe ilçelerine ya da Diyarbakır'a gönderilerek diyaliz hizmeti alıyorlardı. Bundan sonra burada ikamet eden diyaliz hastalarımız kendi ilçelerinde ve evlerine yakın yerde tedavi hizmet göreceklerdir. Diyaliz merkezi şuan 16 hastaya hizmet vermektedir. Diyaliz ünitesi Bakanlık onaylı son model teknolojik donanımlı cihazlar ile vatandaşlarımıza hizmet verecektir” şeklinde konuştu.

Bu haber için henüz yorum yapılmamış..
SAĞLIK
Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı mahfuzdur.Yazılı izin olmadan ve kaynak gösterilmeden çoğaltılamaz. © Mardinnethaber.com