www.mardinnethaber.com
MAÜ'den Yalanlama
01.01.2018 13:43 Mardin Nethaber

 

  Mardin Artuklu Üniversitesinden (MAÜ) yapılan açıklamada, “Mardin Artuklu Üniversitesi Rektörü: Okulumda Kız Gibi Hoca İstemiyorum” başlığıyla yayımlanan haberlerin gerçeği yansıtmadığı belirtildi. 

MaÜ’den yapılan açıklamada, “29 Aralık 2017’de çeşitli yayın organlarında journo medya platformu yazarlarından Zeynep Yüncüler tarafından servis edilen ve ‘Mardin Artuklu Üniversitesi Rektörü: Okulumda Kız Gibi Hoca İstemiyorum!’ başlığıyla yayınlanarak üniversitenin saygınlığını zedele-meye yönelik haberler yer almıştır. Haberde bahse konu araştırma görevlisi Emre Özyetiş’in Rektör Prof. Dr. Ahmet Ağırakça’y la ilgili beyanlarının haki-katle alakası bulunmadığı gibi, kamuoyunu yanlış yönlendirmeye sebebiyet veren nitelemelerle de kurumumuzu hedef göstermiş olması kabul edilemez. Adı geçen şahsın sorumlu olduğu ders müfredatına mugayir şekilde ahlaki değerlerle örtüşmeyen ders muhteviyatları sunarak fikirsel yönlendirmelerde bulunduğuna dair öğrenci ve velilerden idaremize ulaşan beyanlar üzerine kendisiyle görüşme yapılmış ve konuya ilişkin soruşturma süreci devam etmektedir. Haklı bir idari soruşturmayı sulandırma gayesiyle provokatif şekilde nitelendirilebile-cek toplum ve kurumlar nezdinde olumsuz kanaat oluşturmayı hedefleyen ve karalama boyutuna varan haberde iddia edilen hususların kabul edilebilir bir durum olmadığını belirtir, ek yasal haklarımız saklı kalmak üzere, Üniversite ve Rektörü hakkında gerçek dışı beyanlar içeren bu haberleri tekzip ederiz” denildi.

Bu haber için henüz yorum yapılmamış..
MARDİN
Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı mahfuzdur.Yazılı izin olmadan ve kaynak gösterilmeden çoğaltılamaz. © Mardinnethaber.com