www.mardinnethaber.com
Okuma-Yazma Kurslarına yoğun ilgi
29.12.2017 12:49 Mardin Nethaber

 

Mardin İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Halk Eğitim Merkezlerinde Açılan Okuma Yazma Kursları Devam Ediyor.

Mardin İl Millî Eğitim Müdürü Yakup Sarı, konu ile ilgili yaptığı açıklamada: “İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz koordinesinde 2017-2018 eğitim öğretim yılının ilk dört buçuk ayında Halk Eğitimi Merkezi bünyesinde zorunlu eğitim çağı dışında kalmış okuma yazma bilmeyen ve temel eğitimden mahrum yetişkinlere okuma yazmayı öğretmek amacıyla ilçelerimizin tamamında 98 Okuma yazma kursu açılmış olup, açılan bu kurslarımıza 1225 kursiyerimiz okuma yazma öğrenmek üzere devam etmektedir.” dedi.
Yakup Sarı, Yetişkinler Okuma Yazma Programı özellikle Suriyeli kardeşlerimiz ve okuma yazma bilmeyen vatandaşlarımıza okuma yazmanın yanında, yaşam kalitesini yükseltebilecek bilgi, beceri, tutum ve değerler eğitimi de kazandırılmaktadır.
Bu kurslarımıza özelikle toplumu şekillendiren anneler katılım göstermekte olup; bu kurslarla annelerimizin çevresi ile uyumlu, kendisi ile barışık, yerel, ulusal ve küresel insani değerlere sahip olan nitelikli insan kaynağını yetiştirmek, bireyin potansiyelini geliştirerek toplumsal yaşama etkin olarak katılımını sağlamaktadır’’ dedi. 

Bu haber için henüz yorum yapılmamış..
MARDİN
Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı mahfuzdur.Yazılı izin olmadan ve kaynak gösterilmeden çoğaltılamaz. © Mardinnethaber.com