www.mardinnethaber.com
Kadınların yanında projeleri devam ediyor
29.12.2017 12:46 Mardin Nethaber

 

Yaman:"Kadınlarımız Hayata katılıp gülümsediği müdetteçe şehirde o kadar mutlu olacaktır"

Mardin Büyükşehir Belediyesi Kadın ve Gençlik Hizmetleri Daire Başkanlığı, kadınların yanında projelerine devam ediyor. Okuma yazma, seramik, dikiş nakış, gastromomi kurslarıyla özellikkle dezavantajlı kadınları meslek edindirmeyi hedefleyen belediye, son olarak 'pastacılık kursu' açtı. Kursa devam eden 26 kadın, özellikle yöresel ve unutulmaya yüz tutmuş tatları gün yüzünü çıkarıyor. Bir yıl içerisinde açılan 20 kurstan yaklaşık 600 kadın faydalandı. Kadınlardan gelecek istekler doğrultusunda yeni kurslar açıklamaya devam edecek.
Vali/Mardin Büyükşehir Belediyesi Başkan V. Mustafa Yaman, "Kadınlarımız hayata katılıp gülümsediği müdetteçe şehirde o kadar mutlu olacaktır" dedi.Belediye olarak özellikle dezavantajlı kadınların meslek sahibi olmaları ve ekonomik olarak güçlü olmaları için kursları hayata geçirdiklerini söyleyen Yaman,
“Biz biliyoruz ki bir şehirde kadınlar ne kadar mutlu olurlarsa yetiştirecekleri nesillerde o kadar mutlu ve geleceğe umutla bakar. Bu kapsamda şehrimizde ki kadınların mutlu ve güçlü olmaları için göreve geldiğimiz ilk günden itibaren projelerimizi hayata geçirerek Kadın ve Gençlik Hizmetleri Daire Başkanlığını hayata geçirerek daha aktif çalışarak kadınların yanı başında olmalarını sağladık." Dedi. Bir yıl içerisinde açılan 20 kursu yaklaşık 600 kadının katıldığını ifade eden Yaman, bu kurslarda özellikle dezavantajlı kadınları meslek sahibi yapmayı hedefledikleri aktardı. Kadınlar için son olarak pastacılık kursu açtıklarını açıklayan Yaman, kursa kadınların yoğun ilgi gösterdiğini belirtti.
Kadınların talepleri doğrultu-sunda kurslar açmaya devam edeceklerini vurgulayan Yaman, şunları söyledi: "Meslek edindirme kurslarımızda özellikle önceliğimiz dezavantajlı kadınlarımız oluyor. Bu kadınlarımızın hem ekonomik anlamda güçlendirilemesi hemde aile bütçelerine katkı sağlamaları sağlanıyor. Bu projelerle kadınlarımızın sosyalleşmesi hedefleniyor. Kurslarımıza hobi olarak katılım da oldukça yüksek. Belediye olarak her zaman kadınların yanın da yer alan projelere devam edeceğiz.”

Bu haber için henüz yorum yapılmamış..
EKONOMİ
Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı mahfuzdur.Yazılı izin olmadan ve kaynak gösterilmeden çoğaltılamaz. © Mardinnethaber.com