www.mardinnethaber.com
AK Parti’den Hristiyanlara ‘Yaldo Bayramı’ Ziyareti
29.12.2017 12:29 Mardin Nethaber

 

AK Parti Mardin Milletvekili Orhan Miroğlu ve İl Başkanı Nihat Eri ve partililerden oluşan bir grup Metropolit Saliba Özmen’i ziyaret ederek Yaldo bayramını kutladı. 

Deyrulzafaran manastırında gerçekleşen bayramlaşma programına Milletvekili Orhan Miroğlu, İl Başkanı Nihat Eri, AK Parti Artuklu İlçe Başkanı Murat Bayar, İl Kadın Kolları Başkanı Hülya Hakimoğlu'nun yanı sıra İl ve ilçe teşkilat üyeleri eşlik etti.
Ak Parti Mardin İl Başkanlığı heyetini kapıda karşılayan Mardin ve Diyarbakır Metropoliti Saliba Özmen, ziyaretten duyduğu memnuniyetini dile getirerek, Ülkemizde kutlanan tüm bayramların kardeşliğimizi daha da pekiştirdiğini söyledi.
AK Parti Mardin İl Başkanı Nihat Eri ise, bu gibi ortak değerlerin Mardin halkını bir birleriyle daha çok pekiştirdiğini belirterek, tüm bayramların Mardin'de ve bölgemizde barışa, huzura ve kardeşliğe vesile olması temenni etti.
Konuşmasının devamında Eri, Mardin'de bin yıldan beri çeşitli dinlere mensup olan vatandaşların bir arada kardeşçe yaşadığını ifade ederek; bu inançlarla birlikte kadim şehrimizde hoşgörünün hâkim olduğunu söyledi.
Eri, “Bu değerler sayesinde iyi günde, kötü günde her zaman yan yana durmuşuz. Bayramlarımızda, düğünlerimizde ve taziyelerimizde her zaman birlikte olmuşuz. Bu gün burada bulunmamızın da sebebi budur. Bu bayram-lar her zaman kardeşliğe, birlik ve beraberliğe vesile olsun” temennisinde bulundu.Milletvekili Miroğlu, “Farklı din ve mezheplerin yüzyıllardır saygı, sevgi ve hoşgörü ile birlikte nefes aldığı Mardin'de ve ülkemizde yaşayan bütün Hristiyan aleminin Noel Yortu-su’nu ve Süryani kardeşlerimizin Yaldo Bayramı’nı kutladık. Karşılıklı saygı içinde kutladığımız bu bayramların toplumsal barış ve mutluluğumuza katkı sağlamasını temenni ediyorum. Mor Gabriel ’in 30’a yakın ihtilaflı konusu var. Hükümetimiz yeni bir çalışma içerisine girerek yaşanan birçok sorunu çözdü. Bu konular Avrupa Birliğiyle ilişkiler gibi birçok siyasi konjonktüre bağlıdır. Hükümet olarak tüm bunları hesaba katıyoruz. Mülkiyetler ile ilgili problemlerin çözümü için çalışmalarımız sürüyor. Mor Gabriel’a ait 12’ parsel iade edilirken 18 adedi iade edilmeyi bekliyor. Mor Gabriel’den yaşanan en büyük sorunlar arazi ile ilgili sorunlardır” dedi.

Bu haber için henüz yorum yapılmamış..
MARDİN
Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı mahfuzdur.Yazılı izin olmadan ve kaynak gösterilmeden çoğaltılamaz. © Mardinnethaber.com