www.mardinnethaber.com
Ak Parti Eri’de Karar Kıldı
21.12.2017 19:46 Mardin Nethaber

 

Ak Parti Mardin İl Başkanlığına atanan Nihat Eri, mazbatasını AK Parti Genel Başkan Yardımcısı, Teşkilat Başkanı Mustafa Ataş’tan aldı.


Günlerdir merak konusu olan Ak Parti Mardin il Başkanlığına 22. Dönem Mardin millet-vekili ve il Kurucusu Baş-kanı Nihat Eri getirildi.
33 adayın isminin geçtiği il başkanlığı yarışında AK Parti Genel Merkezin-de Teşkilat Başkanlığının yoğun çalışmaları sonucu Genel Başkan Recep Tayyip Erdoğan ile görüşmek üzere Nihat Eri, M. Vecdi Kahraman ve Cengiz Demirkaya Ankara’ya çağrılmıştı.
İl Başkanlığına Atanan yeni il başkanı Nihat Eri önümüzdeki süreçte kendi yönetim listesini oluşturarak tek aday olarak kongreye gitmesi bekleniyor.

Nihat Eri Kimdir:
1948 yılında Mardin Midyat'ta doğumlu. İlk ve orta öğrenimimi Midyat'ta, liseyi, ”Devlet Parasız Yatılı” sınavlarını kazanarak İstanbul Kabataş Erkek Lisesinde okudu. Üniversiteye ODTÜ Kimya Mühendisliğinde başladım. İki yıl okuduktan sonra, yeniden sınava girerek Hacettepe Üniversitesi Eczacılık Fakültesi'ne girdi ve eczacı olarak mezun oldu. Üniversite yıllarında birçok öğrenci derneğinde, başkanlık dâhil üst düzey görevler üstlendi.

Bu haber için henüz yorum yapılmamış..
SİYASET
Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı mahfuzdur.Yazılı izin olmadan ve kaynak gösterilmeden çoğaltılamaz. © Mardinnethaber.com