www.mardinnethaber.com
Tiyatro sanatçısı Ahmet Yenilmez Mardin'de
19.12.2017 12:55 Mardin Nethaber

 

Mardin Büyükşehir Belediyesi Kadın ve Gençlik Hizmetleri Daire Başkanlığınca, şehirde ki gençler için yapılan bölgenin en büyük ve en modern Gençlik Merkezi’nde sosyal ve kültürel etkinlikler devam ediyor. “Aralıksız kültür ve sanat günleri” kapsamında "Mehmet Akif Ersoy ve Çanakkale Destanı" oyunu sahnelendi.

Tiyatro sanatçısı Ahmet Yenilmez'in yazıp oynadığı milli şair Mehmet Akif Ersoy ve Çanakkale Destanını konu alan tek kişilik oyun Mardin Büyükşehir Belediyesi Gençlik Merkezi Konferans Salonu'nda sahnelendi. Mardin Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Vali Mustafa Yaman'ın da seyrettiği ve öğrencilerin yoğun ilgi gösterdiği oyunda, Ersoy'un hayatı ve Çanakkale Savaşı ile ilgili bölümlerde duy-gusal anlar yaşandı.

Yaman, gazeteci-lere yaptığı açıklama-da gençleri kültür sanat etkinliklerinde bir araya getirdiklerini belirterek, "Devletimiz ve hükümetimizin bölgede oluşturmuş olduğu bu huzur ortamını en güzel şekilde değerlendir-mek istiyoruz. Gençlerimiz de bu huzur ortamının tadını çıkarıyor. Bu kapsamda gençlerimizi, tiyatro, söyleşi, şiir gibi etkinliklerle buluşturup, yurt içi ve yurt dışı gezilerine gönderiyoruz." dedi.

Gençleri önemseyen projelerle çalışmalara devam ettiklerini dile getiren Yaman, oyunun tarihin önemli şahsiyetle-rinin ve destanlarının bilinmesi açısında güzel bir etkinlik olduğunu kaydetti.
Oyuncu Yenilmez ise gençlerin tek kişilik oyuna yoğun ilgi göstermesinin kendisini sevindirdiğini belirtti.

Oyunun milli şair Mehmet Akif Ersoy'un hayatının bilinmesinin ve milli mü-cadele günlerinin anlaşılması açısından önemli olduğunu ifade eden Yenilmez, "Çanakkale Savaşı ile İstikla Marşı' nın yazıldığı günlerde milletin nasıl bir durumda olduğunun anlaşılması açısında önemli bir oyun." ifadesini kullandı.

Bu haber için henüz yorum yapılmamış..
EĞİTİM
Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı mahfuzdur.Yazılı izin olmadan ve kaynak gösterilmeden çoğaltılamaz. © Mardinnethaber.com