www.mardinnethaber.com
“Dün yokluğun imtihanındaydık bugün ise bolluğun”
18.12.2017 12:54 Mardin Nethaber

 

Artuklu Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencilerimiz tarafından Atatürk Kültür Merkezindeilimizde ilk defa Celalettin Ökten Hoca anısına bir anma programı gerçekleşti. İl Millî EğitimMüdürü Yakup Sarı’nın da katıldığı program Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı.

Program öğretmenlerimizden Murtaza Ssaluvan’ın Kur’an-ı Kerim tilaveti ile devam etti. Öğrencilerimizin hazırladığı İlahi Korosu ve Celalettin Ökten Tiyatrosu misafirler tarafından büyük beğeni topladı. Program açılışında bir konuşma yapan Sarı:’’ İmam Hatip okulları kurucusu Celalettin Hoca için anma programında olmaktan son derece memnunum. Ben de bir İmam Hatip mezunu olarak sizlerin arasında olmaktan, bu programa katılmaktan büyük gurur ve sevinç duyuyorum. Celalettin Hocamızın bir imam hatip okulu ile açtığı bu yolda hamdolsun bugün yüzlerce İmam Hatip okullarımız var. Fakat bugünkü güzellikler imkânlar bizi rehavete sokmamalı. Dün yokluğun bugün ise bolluğun imtihanındayız. Rabbim bugünkü nimetlerin hesabını sorar bize. Dün Selçukluyu, Osmanlıyı ayakta tutan ecdat, güzel ülkemiz için 15 Temmuzda tankların önüne yatan gençler ile bugün Kudüs için haykıran yürekler hep İmam Hatip ruhudur. Sizleri hazırladığınız bu programdan dolayı tebrik ediyorum. Rabbim Celalettin Hocanın açtığı bu yolda ilk günkü heyecan ile koşturmayı nasip etsin bizlere. Bu program vesilesi ile başta Celalettin Hocamıza ve ebediyete intikal etmiş tüm şehitlerimize Allahtan rahmet diliyorum. ’’ dedi.

 

Bu haber için henüz yorum yapılmamış..
Önemli Linkler
Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı mahfuzdur.Yazılı izin olmadan ve kaynak gösterilmeden çoğaltılamaz. © Mardinnethaber.com