www.mardinnethaber.com
Öztürk, vatandaşların sıkıntılarını dinledi.
13.12.2017 19:28 Mardin Nethaber

 

Artuklu Kaymakamı ve Belediye Başkan vekili Şakir Öner Öztürk, merkeze bağlı Ortaköy ve Gökçe mahallerinde incelemelerde bulunarak, çalışmalar hakkında Ortaköy ve Gökçe mahallelerinde 2018 yılında yapılmayan hiçbir yolumuz sokağımız ve kaldırımımız kalmayacağı müjdesini verdi.

Kalabalık bir heyetle bu iki mahalleye ziyaret gerçekleştiren Öztürk, vatandaşlarla bir araya gelerek burada yaşanan sıkıntıları yerinde dinledi.

Özellikle nüfusu on bin üzerinde olan Ortaköy ve Gökçe mahallelerini her zaman önemsediklerini belirten Öztürk, şehir merkezinde yapılan hizmetlerin aynısını buraya da taşımak amacında olduklarını söyledi.

Ziyaret sırasında basın mensuplarına çeşitli açıklamalarda bulunan Öztürk, “Bu gün Belediye meclis üyelerimizle ve Belediyemizin bünyesinde görev alan yetkili arkadaşlarımızla Ortaköy ve Gökçe mahallelerimize bir ziyaret gerçekleştirmiş bulunmaktayız. Artuklu Belediyesi olarak yaptığımız ve yapacağımız hizmetleri yerinde görmek ve burada ikamet eden vatandaşlarımızla yaptığımız çalışmalar hakkında istişare yapmak istediklerini” ifade etti.

Öztürk, “Daha önce malumunuz hem Ortaköy, hem Gökçe belde oldukları için Belediye ile yönetiliyordu. Fakat Mardin’in Büyükşehir olmasıyla beraber bu iki beldemiz mahalle sıfatını aldı. Haliyle bu binaların boş ve atıl durumda kalmamaları için bu binaları değerlendirerek burada ikamet eden vatandaşlarımızın hizmetine sunmak istedik. Daha önce Kalkınma Bakanlığına iki proje hazırlamıştık. Bu binaların kadınlara sosyal merkezi olarak açılmasını istedik. Binaların projeleri SODES’ten geçtiği için bizde bu binaları yakından görmek ve yapacağımız çalışmaları yerinde incelemek istedik” şeklinde konuştu.

Burada bulunan bu iki belediye binalarını günlük ihtiyaçlara cevap verebilecek çok şık mekânlar haline getireceklerini anlatan Öztürk, “Bu anlamda her iki mahallemize o eski olan yapıları yerinde inceledik.  Burada bulunan hanım kardeşlerimizin boş zamanlarında çocuklarıyla birlikte gidebilecekleri, eğitim alabilecekleri ve kendilerini geliştirebilecekleri merkezler haline getirmek amacında olduklarını kaydetti.

Şehir merkezindeki hizmetlerin aynısını buralara taşımak istediklerini belirten Öztürk, bu iki mahallemizde alt yapı ve üst yapı çalışmalarımız hızla devam ediyor. Diğer yapacağımız çalışmalarla buralara şehir havası vereceğiz. Bu konuda bize yardımcı olan ve katkı sağlayan her kese teşekkür ediyorum dedi.

Ortaköy ve Gökçe mahallelerinde 2018 yılında yapılmayan hiçbir yolumuz sokağımız ve kaldırımımız kalmayacağı müjdesini veren Öztürk, “Tabi bu çalışmaları yaparken vatandaşlarımız bir an evvel bitsin istiyor. Tabi ki onlara hak vermiyor değilim. Vatandaş sıkıntıya gelmez. Ama vatandaşlarımızın da bu konuda bizleri anlamalarını istiyorum. Alt yapı çalışmaları uzun zaman isteyen bir süreçtir. Biz bu mahallelerimizde ki alt yapı çalışmaları rekor denecek süre olan altı ayda bitirdik. Bundan sonra üst yapı çalışmaları olan sıcak asfalt, aydınlatma, kaldırım ve sokak çalışmalarımız olacak. Kış mevsimine girmiş bulunmaktayız. Bu çalışmalarımızda hava şartları nedeniyle aksamalar olabilir. Yapacağımız çalışmaların tamamı planlanmış vaziyette. Hepsini ortak işbirliği içerisinde yapıyoruz ve devamlı çalışmaların takipçisi olduklarını” söyledi.

 

Bu haber için henüz yorum yapılmamış..
MARDİN
Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı mahfuzdur.Yazılı izin olmadan ve kaynak gösterilmeden çoğaltılamaz. © Mardinnethaber.com