www.mardinnethaber.com
Şair Nurullah Genç, Gençlik Merkezi’nin Konuğu Oldu
12.12.2017 13:04 Mardin Nethaber

 

Mardin Vali/Büyükşehir Belediye Başkan V. Mustafa Yaman açılan gençlik merkezinin gençlere önemli katkılar sağlayacağını ifade ederken, “Bu düşünceyle gençlerimizi alanlarında en iyi yerlere gelen üstatlar ile buluşturuyoruz” dedi.

Mardin Büyükşehir Belediyesi Gençlik Merkezi hizmete açılmasının ardından etkinliklerine dolu dolu başladı. “Aralıksız Kültür Sanat ve Edebiyat Günleri” parolasıyla 13 program gençlik merkezinde yapılacak. Bu bağlamda ilk etkinlik ise Şair Edebiyatçı Prof. Dr. Nurullah Genç’in katılımıyla düzenlendi. Gençlik merkezi konferans salonundaki programa Vali/Büyük-şehir Belediye Başkan V. Mustafa Yaman’ın yanı sıra Büyükşehir Belediye daire başkanları ve gençler katıldı.
Gençlerimizi önemsiyoruz
Mardin Büyükşehir Belediyesi’nin gençlerin geleceğini düşünen bir yapıda çalışmalarını sağladığını anlatan Vali Büyükşehir Belediye Başkan V. Mustafa Yaman, “İlimizde durmaksızın projelerimizin vücut bulması için çalışmalarımızı yapmaktayız. Bir yıl içine birçok projeyi sığdırmakla birlikte, gençlerimizin mutlu olacağı bir şehri inşa etmeyi de önceliklerimiz arasına aldık. Bu nedenle gençlerimizin sosyal olabilecekleri yerleri açtık. Bunlardan birisi ise 2 bin 700 metrekare alanda hizmet veren bölgenin en büyük gençlik merkezidir. Biz merkezimizi açmanın akabinde gençlerimizin her yönüyle bilgiyle yoğrulması için programlar hazırladık. Aralık ayı içinde birçok farkı etkinliği gençlerimize katkı sağlıyoruz” dedi.
Üstatla ile buluşuyorlar
Edebiyatçı Şair Prof. Dr Nurullah Genç’i de etkinlikler çerçevesinde ağırlamaktan onur duyduklarını vurgulayan Yaman, “Gençlerimizin örnek alabileceği ve eserleri ile beğeni kazanan Şair Prof. Dr Nurullah Genç ile güzel bir program düzenledik. Gençlerimiz de bu etkinliğe yoğun katılım sağlayarak önem verdiklerini gösterdiler. Şairimiz de bilgi ve birikimlerini gençlerimize aktardı. Biz bu tür prog-ramlar ile evlatlarımızın gelişimine katkı vermeyi sürdüreceğiz” diye konuştu.

 

 

Bu haber için henüz yorum yapılmamış..
EĞİTİM
Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı mahfuzdur.Yazılı izin olmadan ve kaynak gösterilmeden çoğaltılamaz. © Mardinnethaber.com