www.mardinnethaber.com
112 Acil Sağlık Haftası Etkinlikler
11.12.2017 14:35 Mardin Nethaber

 

Mardin İl sağlık Müdürlüğü tarafından 112 Acil çağrı hattının gereksiz aranmasının önlenmesi ve trafikte ambulansın geçiş önceliğine özen gösterilmesi için stantlar açıldı.

Mova Park Alışveriş Merkezinde ve Emirgan AVM ‘de açılan stantlarda 112 Acil çağrı hattının gereksiz aranmasının önlenmesi ve trafikte ambulansın geçiş önceliğine özen gösterilmesi” konularında vatandaşlara ve öğrencilere broşürler dağıtılarak, konu hakkında bilgiler verildi.  

112 Acil Sağlık Hizmetleri Haftası kapsamında, hafta boyunca vatandaşlarımızı bilgilendirmek ve konuya daha duyarlı olmalarını sağlamak amacıyla çeşitli aktivitelerin düzenleneceğini belirten Mardin Sağlık İl Müdürü Saffet Yavuz, “Bakanlığımızca düzenlenen 112 Acil çağrı hattının gereksiz aranmasının önlenmesi ve trafikte ambulansın geçiş önceliğine özen gösterilmesi noktasında toplumsal farkındalığın artırılması amacıyla ‘Yaşama Yol Ver!’ sloganı ile etkinliklerimizin devam edeceğini” söyledi.

Bu haber için henüz yorum yapılmamış..
SAĞLIK
Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı mahfuzdur.Yazılı izin olmadan ve kaynak gösterilmeden çoğaltılamaz. © Mardinnethaber.com