www.mardinnethaber.com
Üniversite Öğrencileri ABD ve İsrail'i protesto etti
07.12.2017 18:28 Mardin Nethaber

 

 

ABD Başkanı Donald Trump'ın Kudüs açıklamasının ardından Üniversite kampüsünde bir araya gelen öğrenciler, karara tepki gösterip, basın açıklaması yaptı.

Edebiyat Fakültesinin önüne kadar yürüyen Öğrenciler ABD ve İsrail lehine slogan atarak, soğuk havaya rağmen dağılmayarak saatlerce gösterilerine devam etti.

Ellerinde Türk ve Filistin bayraklarıyla İlahiyat Fakültesi önünde toplanan gençler, ABD’nin aldığı kararı protesto etmek amacıyla Edebiyat Fakültesinin önüne kadar sloganlar atarak yürüdü. Öğrencilere Üniversitenin öğretim görevlilerinden de destek geldi.

Öğrenciler adına basın açıklamasını okuyan Halil İbrahim Yetim, Kudüs davası sadece Filistinlilerin değil, tüm İslam âleminin ve İnsanlığın davası olduğunu belirterek, “Kudüs ile ilgili böyle hadsiz ve hukuksuz bir tasarruf, ABD’yi de İsrail’i de hiç ummadıkları bir netice ile karşı karşıya bırakır. ABD, Afganistan’dan Irak’a, Suriye’den Libya’ya İslam coğrafyasını kana boyayan bir seri katildir” dedi.

Kudüs’ün İstanbul’un, Kahire’nin Şam’ın Bağdat’ın Saraybosna’nın Mardin’in ve diğer tüm şehirlerin gönül kardeşi olduğunu söyleyen Yetim, şu ifadelere yer verdi:

"Buradan paslanmış ruhlara sesleniyoruz. Hala Filistinli Muhammed’in sesini duyamıyor musunuz? Babasızları anlamak için babasız mı kalmamız gerekiyor? Müslüman kimliğini boş verelim, İnsanlığımızdan da mı çekinmiyoruz. Biz bugün burada unutulan insanlığımızı hatırlatmak için toplandık. Çevresi mübarek kılınmış toprakların Gayrı meşru çocukları olan İsrail, ezelden ebede Beytül makdisin muhafızlığını üstlenen Filistin halkına zulmetmekten vazgeçmiyor. Kudüs davası sadece Filistinlilerin değil, tüm İslam âleminin ve İnsanlığın davasıdır.  Kudüs ile ilgili böyle hadsiz ve hukuksuz bir tasarruf, ABD’yi de İsrail’i de hiç ummadıkları bir netice ile karşı karşıya bırakır. ABD; Afganistan’dan Irak’a, Suriye’den Libya’ya İslam coğrafyasını kana boyayan bir seri katildir. Aynı ABD’nin Siyonist işgalin ilk günlerinden beri terör şebekesi İsrail’i kanatları altına aldığını herkes görüyor. Bunu uygulayan Siyonist gücün 1 buçuk milyondan oluşan küçük bir azınlık olduğunu hatırlatırken, saraylarında zevkü sefa içerisinde hayatlarına devam Suudi yönetiminin ve Mısırın gayri meşru lideri olan Sisi’nin elemli bir azap ile baş başa kalacaklarından hiç bir şüphemiz yoktur. Elindeki kirli propaganda gücü ile İslam’ı ve Müslümanları terörle özdeşleştirmeye çalışan ABD’nin gerçekte ta kendisi dünyadaki tüm terör olaylarının müsebbibidir. Bu coğrafyada barışın iki şartı vardır; Amerika mutlaka evine geri dönecektir. İsrail mutlaka işgal ettiği topraklardan sökülüp atılacaktır. Kudüs; İstanbul’un, Kahire’nin Şam’ın Bağdat’ın Saraybosna’nın Mardin’in ve diğer tüm şehirlerin gönül kardeşidir. Kudüs direnişin başkentidir. Kudüs insanlığın vicdanıdır. Kudüs varlığı ile ümmetin gözbebeğidir. Dolayısıyla Kudüs hiçbir şekilde pazarlık konusu edilemez ve asla terörist İsrail’in başkenti olarak tanınamaz. Tüm dünya bilsin ki! Her Müslüman genç, yeni bir Selahaddin’i Eyyubi olmaya adaydır.  Tüm emperyalistler duysun ki! Her girişiminiz biz Müslüman gençler için yeni bir Selahaddin olma çağrısıdır. Ey Kudüs! Ümmetin çocukları olarak sana söz veriyoruz; Seninle özgürleşip seninle dirilinceye kadar meydanlarda senin soluğun ve senin haykırışın olacağız.  Bunlar hamaset değildir. Biz Allah’a ve ahiret gününe inanıyoruz. Haçlıların akıbeti ne olduysa Amerika, İsrail ve tüm emperyalistlerin akıbeti de o olacaktır. Zafer inananlarındır ve zafer yakındır" ifadelerini kullandı.

Açıklamanın ardından İsrail bayrağı yakan öğrenciler sessizce dağıldı. 

 

Bu haber için henüz yorum yapılmamış..
MARDİN
Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı mahfuzdur.Yazılı izin olmadan ve kaynak gösterilmeden çoğaltılamaz. © Mardinnethaber.com