www.mardinnethaber.com
39 Mahalle Bekçisi Göreve Başladı
07.12.2017 17:32 Mardin Nethaber

 

Mardin İl Emniyet Müdürlüğü bünyesinde çalıştırılmak üzere 39 çarşı ve mahalle bekçi adayı mevzuat, mesleki, silah ve ateş konularında dört haftalık eğitimlerinin ardından sertifikalarını alarak göreve başladı.

Polis Evi'nde düzenlenen sertifika ve yemin törenine AK Parti Mardin Milletvekili Orhan Miroğlu, Mardin Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mustafa Yaman, Mardin İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Yusuf Kenan Topçu, İl Emniyet Müdürü Hasan Onar, Artuklu Kaymakamı Şakir Öner Öztürk ile göreve başlayan bekçi aileleri katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından programda bir konuşma yapan Mardin İl Emniyet Müdürü Hasan Onar, “Bugün burada eğitimini başarı ile tamamlayarak teşkilatımıza katılmaya hak kazanan 39 çarşı ve mahalle bekçi adayımızın yemin töreni için toplanmış bulunuyoruz dedi.

Konuşmasında, bu görevde hayatını kaybetmiş tüm Şehitlerimize Cenab-ı Allah’tan rahmet, Şehitlerimizin ailelerine sabırlar dileyen Onar ; “Görevi başında Gazi olan tüm meslektaşlarımı da şükranla anıyorum.  2016 yılından günümüze kadar toplam 333 Çarşı ve Mahalle Bekçimizin yemin törenini gerçekleştirdik ve şu an Emniyet Teşkilatımızın birer ferdi olarak bu kutsal mesleği yapmaktadırlar. Bugün, sizler için çok farklı bir anlam taşıyor. Yaşamınızın bir dönemini kapatıyor ve ondan aldığınız güçle bir başka dönemin başlangıcını yapıyorsunuz. Ailelerinizin sevgisi, ilgisi ve desteğiyle bugün burada olduğunuzu hiçbir zaman aklınızdan çıkarmayın. İşinizi zamanında ve doğru yapmak, disiplinli ve düzenli çalışmak, yaşam felsefenizin bir parçası olsun. Kıymetli meslektaşlarımın saygı değer aileleri; mesleğimiz zor ve meşakkatli bir meslektir. Bu nedenle sizlerin meslektaşlarımıza gereken desteği vereceğinize inancım tam olup, şimdiden sizlere teşekkür ediyorum. Devlet olmanın en başta gelen vasıflarından biri, vatandaşlarının can ve mal güvenliğini sağlamaktır. Emniyet Teşkilatımız bu vazifesiyle devlet-millet kaynaşmasının sağlanmasında çok önemli bir misyona sahiptir. Sizlerde bu misyon içerisinde hareket edeceksiniz.” dedi.

Onar, “Ülkemiz, geçmişten günümüze kadar pek çok terör örgütü ile mücadele etmiş ve günümüzde de FETÖ, PKK/KCK, DHKP/C, DEAŞ gibi devletin varlığına ve bütünlüğüne karşı gelen terör örgütleri karşısında, kararlı ve azimli bir şekilde mücadelesini sürdürmektedir. Hiçbir güç bizleri Devletimize karşı olan bu Terör örgütleriyle mücadele etme kararlılığımızdan vazgeçiremeyecektir. Siz Meslektaşlarımızda sürdüreceğimiz bu kutsal mücadelede artık yer alacaksınız” İfadelerini kullandı.

Programın sonunda dört haftalık eğitimlerinin ardından başarı göstererek dereceye giren bekçi adaylarına başarı sertifikası verildi.

 

Bu haber için henüz yorum yapılmamış..
MARDİN
Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı mahfuzdur.Yazılı izin olmadan ve kaynak gösterilmeden çoğaltılamaz. © Mardinnethaber.com