www.mardinnethaber.com
Mardin’de Dursun Ali Erzincanlı Rüzgârı Esti
05.12.2017 18:14 Mardin Nethaber

 

Artuklu Belediyesi tarafından düzenlenen Mevlid-i Nebi programı, Mardin halkı tarafından büyük ilgi gördü.

Atatürk Kültür Merkezinde düzenlenen programa naatlarıyla Dursun Ali Erzincanlı, ilahileri ve semazen gösterimiyle Recep Arslan, Kur'an-ı Kerim tilavetiyle Mustafa Duman misafir oldu.

Büyük izdihamın yaşandığı programda davetliler salona sığmayarak, yüzlerce davetli programı ayakta izlemek zorunda kaldı. Artuklu Masa ekibi ise gelen davetlileri gül lokumuyla ve gül suyuyla karşıladı.

Ünlü hafız Mustafa Duman tarafından okunan Kur'an-ı Kerim tilavetiyle başlayan programda konuşan Artuklu Kaymakamı ve Belediye Başkan vekili Şakir Öner Öztürk, ilim yuvası, hoşgörü ve huzur kenti olan Mardin’de böyle güzel bir programda sizlerle olmanın mutluluğunu yaşıyorum dedi.

Belediyemiz tarafından düzenlenen Mevlid-i Nebi programına Dursun Ali Erzincanlı, Recep Arslan ve Mustafa Duman gibi güzel şahsiyetleri konuk ettik. Bu gecede yaratılmışların en şereflisi olan sevgili Peygamberimizi bu değerli konuklarımızla doya doya yaşayacağız. Programımıza gösterdiğiniz ilgiden dolayı sizlere teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

Manevi ve güzel bir atmosferde devam eden programda sahne alan Recep Arslan, ilahileriyle ve Semazen Gösterimiyle katılımcıların büyük beğenisini toplarken,  Mustafa Duman Hoca'nın okuduğu Mevlid-i Şerif Kasideleri ise salondakilere duygulu anlar yaşattı.

Daha sonra sahne alan Dursun Ali Erzincanlı, şiir ve naatlarıyla Peygamber Efendimizi anlattı. Bu sırada vatandaşların gözyaşlarını tutamadığı, duygulu anlar yaşandığı da dikkatlerden kaçmadı.

Programın sonunda Artuklu Kaymakamı ve Belediye Başkan vekili Şakir Öner Öztürk tarafından geceye renk katan Dursun Ali Erzincanlı ’ya üzerinde Allah, Muhammet yazan tablo ve çiçek takdim ederken, katılımcılara da Peygamberimizin veda hutbesi hediye edildi.

 

Bu haber için henüz yorum yapılmamış..
MARDİN
Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı mahfuzdur.Yazılı izin olmadan ve kaynak gösterilmeden çoğaltılamaz. © Mardinnethaber.com