www.mardinnethaber.com
Başçı, 'Şoförlerin daha çok hatırlanmalarını istiyorum’
01.12.2017 13:08 Mardin Nethaber

 

Mardin Öğrenci ve Personel Servisçiler Derneği Başkanı Abdulaziz Başçı 30 Kasım Dünya Şoförler Günü’nü kutlayarak, Şoförlük mesleğinin toplumda yeteri kadar itibar görmediğini belirtti.

Mardin Öğrenci ve Personel Servisçiler Derneği Başkanı Abdulaziz Başçı, “Hayatımızın her kademesinde olan şoförlerimizin 30 Kasım Dünya Şoförler Günü'nü tebrik ederken, her koşulda şoförlük mesleğini icra eden tüm şoför kardeşlerimize Allah'tan kolaylıklar diliyorum” dedi.

Şoförlerin hak ve menfaatlerini korumak için temsiliyet makamında olan etkili ve yetkili şahsiyetlerin şoförlerin sıkıntılarına daha çok eğilmelerini isteyen Başçı, “Bunun için gece gündüz demeden her türlü tehlikeyi göze alarak ekmeğini kazandıklarını biliyoruz. Hepimiz bunun bilincindeyiz. Sorunları var, istekleri var. Bu sorunlara cevap vermek gerekir. Onları dinlemek gerekir diye düşünüyorum” ifadelerini kullandı.

Türkiye'de şoförlerin çok önemli bir hizmet yaptıklarına vurgu yapan Başçı, “30 Kasım Dünya Şoförler Günü olmasına rağmen henüz toplumun bilincine yerleşmediği için çok az hatırlanıyor. Çok bilinen, öne çıkmış bir gün olmadığı için diğer STK, kurum ve kuruluşlar bu günü hatırlamayabilir. Şoförlerimiz büyük bir özveriyle çalışıyorlar. Can taşıyor-lar, yük taşıyorlar. Haya-tın devamında çok önemli bir görev üstleniyorlar. Bundan sonra bugüne özel programlar hazırla-narak daha hatırlanmalarını istiyorum” şeklinde konuştu.

Bu vesileyle; başta üyelerimiz olmak üzere tüm şoförlerimizin, 30 Kasım Dünya Şoförler Günü'nü kutluyor; kazasız, belasız günler diliyorum” ifadelerini kullandı.

 

 

Bu haber için henüz yorum yapılmamış..
MARDİN
Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı mahfuzdur.Yazılı izin olmadan ve kaynak gösterilmeden çoğaltılamaz. © Mardinnethaber.com