www.mardinnethaber.com
Artuklu'da Mevlid-i Nebi Programı
29.11.2017 13:58 Mardin Nethaber

 

 Suphiye Bölünmez İmam Hatip Ortaokulu öğretmen ve öğrencileri tarafından Mevlid-i Nebi etkinlikleri kapsamında “27 Hatim, 27 Bin Salavat” adlı program düzenlendi.

Mardin İl Müftülüğü konferans salonunda düzenlenen programa Artuklu İlçe Milli Eğitim Müdürü Şehmus Sümer, İl Müftü Yardımcısı Şadiye Yılmaz, Artuklu İlçe Müftüsü Mustafa Ali Işık, İl Milli Eğitim Şube Müdürlerinden Abdurrahim Omuk ve Tekin Oruç, Suphiye Bölünmez İmam Hatip Ortaokulu Müdürü Şehmus Demir, Öğretmenler, Öğrenciler ve çok sayıda davetli katıldı.

Programın açılışında okul öğrencilerinden Veysel Ertekin’in okumuş olduğu Kur’an-ı Kerim tilavetinin ardından, Okul Müdürü Şehmus Demir’in günün anlam ve önemine binaen yaptığı konuşmayla devam etti.

Demir konuşmasında Hz. Muhammed’in (s.a.v) âlemlere rahmet olarak gönderildiğine dikkat çekerek, “Âlemlere Rahmet olarak gönderilen Yüce Peygamber Efendimiz (S.A.V.) dünyaya yetim ve öksüz olarak gönderildi. Âlemlerin efendisi olarak müjdelendi. Bugün, Suphiye Bölünmez İmam Hatip Ortaokulu öğrencileri onu onlatmaya varis oldu.  O, son peygamber olarak geldi ve son kitap olan Kuran-ı Kerim ona nazil oldu. Böyle bir peygamberin kitabına mirasçı olmak çok önemlidir. Öğretmen ve Öğrencilerimizi kutluyorum” ifadelerini kullandı.

‘Ya Nebi’ öğrenci oratoryusu tarafından seslendirilen İlahiler, hadisler ve şiirler programa katılan davetliler tarafından büyük beğeni topladı. Etkinlik boyunca sık sık tekbir ve salâvatlar getirildi.

Sezai Karaman tarafından okunan Mevlid-i Şerif’in ardından, Artuklu İlçe Müftüsü Mustafa Ali Işık tarafından da hatim duası yapıldı. Hatim duasının her kelimesine öğrencilerin âmin deyişleri görülmeye değerdi.

Programın sonunda programa katılan davetlilere kandil simimdi ikram edildi.

 

 

 

 

 

Bu haber için henüz yorum yapılmamış..
MARDİN
Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı mahfuzdur.Yazılı izin olmadan ve kaynak gösterilmeden çoğaltılamaz. © Mardinnethaber.com