www.mardinnethaber.com
Şeyma Öztürk, Ev hanımlarıyla buluştu
28.11.2017 17:45 Mardin Nethaber

 

 

Artuklu Kaymakamı ve Belediye Başkan vekili Şakir Öner Öztürk’ün eşi Şeyma Öztürk, Teker mahallesinde ikamet eden ev hanımlarıyla bir araya geldi.

Artuklu Kaymakamı ve Belediye Başkan vekili Şakir Öner Öztürk’ün eşi Şeyma Öztürk, Teker mahallesinde ikamet eden ev hanımlarıyla bir araya geldi.

Teker mahallesinde açık alanda düzenlenen programa Artuklu Kaymakamı ve Belediye Başkan vekili Şakir Öner Öztürk’ün eşi Şeyma Öztürk, Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürü Sevgi Ünverdi, Teker Mahalle Muhtarı Veysi Toparlı ve çok sayıda ev hanımı katıldı.

Programda konuşan Şeyma Öztürk, kendini kısaca tanıttıktan sonra yaklaşık iki buçuk yıldır Mardin’de olduğunu belirterek, bu süre içerisinde Mardin’de birçok kadını dinleyerek onların çeşitli hayat hikâyelerine şahit olduğunu söyledi.

Alanı dolduran kadınlara seslenen Öztürk, “Dinlediğim bu hayat hikâyeleri gerçekten beni çok etkiledi. Şu anda sizlerin aranızda bulunmaktan son derece mutluyum. Sizlerin istek ve taleplerinizi dinlemek için buradayım. Biz her zaman sizlerin yanınızdayız. Sizler için ne yapılması gerekiyorsa yapmaya hazırız. Kapımız her zaman sizlere sonuna kadar açıktır” dedi.

Artuklu Kaymakamı ve Belediye Başkan vekili Şakir Öner Öztürk’ün selamını da getirdiğini söyleyen Öztürk, “Bu sıcak ilginizden dolayı sizlere ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Mahallede açacağımız kurslarla hepiniz meslek sahibi olacaksınız. Buradan alacağınız sertifikalarla iş sahibi olabileceksiniz. Bununla ailenizin ekonomisine katkıda bulunacaksınız. Kadın olarak sizlere güveniyorum. Kadınların elinden her iş gelir. Kadınlara imkân verilirse her şeyin üstesinden gelebilecek düzeyde olduğunu” söyledi.

 

Mahalleli ev hanımlarına birçok alanda söz veren Öztürk, “Toplumun yapısında annelerin önemli bir yeri var. Kimseye muhtaç olmadan, çocuklarını yetiştiren, dik duran, toplum içinde rol model olan annelerdir. Sizleri ev ortamından kurtarmak amacıyla vizyonda uygun olan filmleri seyrettirmek üzere sinemaya götürmek istiyoruz. Spor yapmanız için sizlere imkân sağlayacağız. Sizler evde sadece yemek pişirerek ve temizlik yaparak değil, daha aktif ve daha sosyal olacaksınız. Bu bakımdan belediye olarak, hizmette bizim önceliğimiz kadınlar ve çocuklardır.” şeklinde konuştu.

Programa katılan mahalle çocuklarına da gezi sözü veren Öztürk,  Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü tarafından düzenlenen gezi programına mahalle çocuklarına gezi sözü verirken çocuklar tarafında büyük alkış aldı. Alanın Türk bayraklarıyla ve çeşitli dövizlerle süslenmesi dikkatlerden kaçmadı.

Programda Artuklu Masa görevlileri tarafından çocukların yüzlerine çeşitli simgeler çizilerek, çeşitli yiyecekleler ve hediyeler dağıtıldı. Artuklu Masa görevlileri daha sonra mahallede bulunan ihtiyaç sahipleri ev hanımlarının isimlerini kayıt altına aldı.

 

 

 

Bu haber için henüz yorum yapılmamış..
Önemli Linkler
Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı mahfuzdur.Yazılı izin olmadan ve kaynak gösterilmeden çoğaltılamaz. © Mardinnethaber.com