www.mardinnethaber.com
Miroğlu, Esnafın Sorunlarını Dinledi
28.11.2017 14:26 Mardin Nethaber

 

AK Parti Mardin Milletvekili Orhan Miroğlu tarihi Mardin çarşısında faaliyet gösteren esnafı ziyaret ederek, sorunlarını dinledi.

 

Ziyaret sırasında birçok vatandaşla da sohbet eden Miroğlu, tarihi Mardin'i-mizin tek caddesi olan 1. Caddenin trafik sorununa en kısa sürede çözeceklerini söyledi.

1. Cadde üzerinde trafik sorununa yönelik uygulanan projelerin her zaman esnafı mağdur ettiğini belirten Miroğlu, bu konuda kalıcı bir çözüm için ne gerekiyorsa yapılacaktır dedi.
Özellikle 1. Cadde esnafını tek tek dolaşarak sorunlarını yakından dinleyen Miroğlu, “Bu uygulama-nın sadece esnafı değil, tüm Mardin halkını da büyük ölçüde etkilemektedir. 1. Caddenin trafiğe kapatılması gerekiyorsa, yukarı Mardin'e mutlaka otopark yapılması gerekiyor. Mardin Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan bin araçlık otoparkın bitmesiyle birlikte alışverişe gelecek olan vatandaşlar, yerli ve yabancı turistler araçlarını otoparka alarak, rahatlıkla hem alışverişini yapacak, hem de Mardin'in tarihi ve turistik yerlerini dolaşabileceğini” ifade etti.

Çocuklarla da yakından ilgilenen Miroğlu, ziyaret esnasında karşılaştığı vatandaşlarla da ayakta bir süre sohbet ederek, istek ve taleplerini dinledi. Sorunların çözümü noktasında talimat verdi.
Çarşı esnafı da AK Parti Mardin Milletvekili Orhan Miroğlu'na çeşitli ikramlarda bulunarak, ziyaretten duydukları memnuniyeti dile getirdiler.

Bu haber için henüz yorum yapılmamış..
MARDİN
Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı mahfuzdur.Yazılı izin olmadan ve kaynak gösterilmeden çoğaltılamaz. © Mardinnethaber.com