www.mardinnethaber.com
Artuklu Belediyesi günde üç bin bedava ekmek dağıtacak
28.11.2017 14:18 Mardin Nethaber

 

Artuklu  Belediyesi bir ilke imza atarak,  İlçede açılacak olan halk ekmek fabrikasında hem istihdam hem de halka bedava ekmek dağıtma imkânı sağlayacak.

Artuklu Belediyesi  tarafından  günde 3 bin ekmek üretimi  yapacak olan ve yaklaşık 15 kişiye iş istihdamı sağlayacak olan halk ekmek fabrikasının önümüzdeki günlerde halkın hizmetine açılacağı belirtildi.

Artuklu Kaymakamı ve Belediye Başkan vekili Şakir Öner Öztürk, konuyla ilgili yaptığı açıklamada nüfusu 164 bin olan ilçemizde büyük bir eksiklik olarak gördüğümüz Halk Ekmek Fabrikasını en kısa zamanda halkın hizmetine açmayı hedefliyoruz dedi.

İlçede fakir fukaranın, gurabanın ve ekmek alamayacak durumda olan vatandaşlarımızın ekmek ihtiyacını karşılamak için böyle bir karar aldıklarını belirten Öztürk, “Belediye olarak halkımıza bu kolaylığı sağlamak için böyle bir çalışma başlattık. Kalabalık olan ailelerin ekmek ihtiyacını bedava olacak şekilde bu fabrikamızdan  karşılamayı amaçladıklarını” söyledi.

Temiz ve hijyenik bir ortamda kaliteli ekmek üretimi yapacaklarını belirten Öztürk, “Ekmek dağıtımını yaparken, vatandaşa kolay ulaşmasını sağlamak için ilçenin farklı yerlerine kuracağımız dağıtım noktalarıyla sağlayacağız. İhtiyacı olan her vatandaşın bu ekmekten yararlanmasını sağlayacağız. Halkımızın layık olduğu hizmetleri sunmak, kaliteli ve bedava ekmek üreterek ilçe tarihinde bir ilki gerçekleştirmiş olacağız” dedi.

Bu haber için henüz yorum yapılmamış..
MARDİN
Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı mahfuzdur.Yazılı izin olmadan ve kaynak gösterilmeden çoğaltılamaz. © Mardinnethaber.com