www.mardinnethaber.com
Dr. Ahmet Bağış, İETT'nin başında
27.11.2017 13:30 Mardin Nethaber

 

İETT'nin başına Mardin Ortaköy'lü hemşehrimiz Dr. Ahmet Bağış getirildi.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi İETT'nin Bilgi İşlem Daire Başkanı olarak 12 yıl önce göreve başlayan Dr. Ahmet Bağış, İstanbul Büyükşehir Belediyesi İETT genel müdürü oldu.

Mersin il Milli Eğitim Şube Müdürü olarak görev yapan tanınmış eğitimci Murat Bağış ve MARSU'da Şube Müdürü olarak görev yapan Cemalettin Bağış'ın da abisi olan yeni genel müdür Dr. Ahmet Bağış, vekaleten yeni görevine başlamış oldu.

Mardin Ortaköy'de doğan bağış, ilk, orta ve lise eğitimini Mardin'de tamamladı. Yıldız Teknik Üniversitesi Endüstri Mühendisliğini bitiren Bağış, 2005 yılında İETT Bilgi İşlem Daire Başkanı olarak göreve başladı. 2010 yılında Makine ve Malzeme İkmal Daire Başkanı oldu. 3 yıl boyunca Strateji Geliştirme Dairesi Başkanlığı görevini yürüttü. Ayrıca İBB'nin Kültür ve Sanat Ürünleri Tic. A.Ş., UGETAM A.Ş. ve Enerji A.Ş. şirketlerinde Yönetim Kurulu Üyesi görevlerinde bulundu. Bağış, İBB iştiraki olan Beltur A.Ş.'de Yönetim Kurulu Üyeliği görevine devam ediyor. İETT İnsan Kaynakları ve Eğitim Dairesi Başkanı olarak görev aldıktan sonra Mayıs 2014’te İETT Genel Müdür Yardımcısı olarak atanan Evli ve 4 çocuk babası olan Bağış, şimdi de Genel Müdürlük makamına vekaleten atandı.

Bu haber için henüz yorum yapılmamış..
MARDİN
Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı mahfuzdur.Yazılı izin olmadan ve kaynak gösterilmeden çoğaltılamaz. © Mardinnethaber.com