www.mardinnethaber.com
YAVUZ, DİŞ HEKİMLERİYLE BİR ARAYA GELDİ
24.11.2017 17:28 Mardin Nethaber

 

Mardin İl Sağlık Müdürü Uzm. Dr. Saffet Yavuz, Dünya Diş Hekimleri Günü nedeniyle Mardin’de görev yapan Ağız ve Diş SağlığI Hekimleri ile yemekli toplantıda bir ara geldi.

Mardin İl Sağlık Müdürlüğü hizmet binasında gerçekleşen toplantıya Mardin İl Sağlık Müdürü Uzm. Dr. Saffet Yavuz, Mardin’de görev yapan Ağız ve Diş Sağlığı Hekimleri ve çok sayıda sağlık çalışanı katıldı.

Burada bir konuşma yapan Uzm. Dr. Saffet Yavuz,  Dünya Diş Hekimleri Günü münasebetiyle bu meşakkatli yolda emek harcayan tüm diş hekimlerimizin 22 Kasım Diş Hekimleri Gününü kutluyorum’’ dedi.

Mardin’de Ağız ve Diş Sağlığı alanında yapılan çalışmalar hakkında bilgi veren Yavuz, “Mardin’de ‘Koruyucu Ağız ve Diş Sağlığı Programı’ kapsamında Anasınıfı, İlkokul 1. 2. ve 3. Sınıflar için Ağız Diş Sağlığı farkındalık eğitimi verilmektedir. Müdürlüğümüz tarafından flor vernik uygulaması yapılarak, öğrencilerimize diş fırçası ve diş macunu seti dağıttık. Florlu vernik uygulaması ile erken yaşta diş çürümelerinin ve kalıcı diş kayıplarının önüne geçilmesi hedeflenmektedir. Ayrıca 2015 yılından beri ilkokul 1.sınıf öğrencilerine diş taraması yapılmaktadır. Mardin ve Kızıltepe ilçemizde bulunan ADSM Merkezlerimizde Ağız ve Diş Sağlığının önemi anlatılarak, toplumda bu bilincinin oluşturulması noktasında hizmetlerimize ara vermeden devam ediyoruz’’ ifadelerini kullandı.

 Ağız ve Diş Sağlığı konusunda toplumun tüm kesimine seslenen Yavuz, ‘Ağız ve Diş Sağlığı Haftası vesilesiyle bütün ebeveynlerimizi, öğretmenlerimizi, sivil toplum kuruluşlarımızı, medya temsilcilerini ve toplumun tüm kesimlerini ağız diş sağlığı konusunda duyarlı olmaya çağırıyorum. Ağız ve Diş Sağlığı konusunda yetkili olmadığı halde diş hekimliği yapan ve vatandaşın sağlığını büyük ölçüde tehlikeye sokan diplomasız kişilere karşı dikkatli olmaya davet ediyorum.  Bu meşakkatli yolda emek veren tüm diş hekimlerimizin 22 Kasım Dünya Diş Hekimleri Gününü kutluyorum’’ dedi.

Bu haber için henüz yorum yapılmamış..
SAĞLIK
Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı mahfuzdur.Yazılı izin olmadan ve kaynak gösterilmeden çoğaltılamaz. © Mardinnethaber.com