www.mardinnethaber.com
Biten Yol Dualarla Açıldı
24.11.2017 14:21 Mardin Nethaber

 

Kızıltepe'ye bağlı Akdoğan Mahallesi (Êrradê köyü) sathi kaplaması biten grup yolunun açılışı yapılan dualarla hizmete girdi.

Vali/Mardin Büyükşehir Belediyesi Başkan V. Mustafa Yaman, beraberinde ki heyetle Kızıltepe ilçesine bağlı Akdoğan Mahallesinde asfaltlaması biten grup yolunun açılışını yaptı.

Yaman, burada yaptığı açıklamada, "Ülke olarak, millet olarak birlik beraberliğe ihtiyacımız var. İnşallah bu yollar birliğimize yol açar, sevenleri birbirine kavuşturacak." dedi.

Göreve geldikleri sırada şehrin en büyük sıkıntılarından biri olan ulaşım alt yapı sorunun derhal çözmek için projeleri hayata geçirdiklerini söyleyen Yaman, "Biz Büyükşehir Belediyesi ile diğer ilçe belediyelerimizle beraber sayın Cumhurbaşkanımızın, hükümetimizin, İçişleri Bakanlığımızın bize, yerel yönetim görevini de vermesiyle beraber ilimizin en büyük sıkıntılarından biri olan ulaşım altyapısının sıkıntılarını gidermek için bir kısım faaliyet içerisine girdik ve projelerimizi hayata geçirdik." diye belirtti.

Yol asfaltlama çalışmaların da hedeflerinin çok üzerine çıktıklarını söyleyen Yaman, şöyle devam etti: "4 bin 700 kilometre yol ağımız var. Bunun yaklaşık 2 bin 700 kilometresi traktörle bile gidilemeyecek şekildeydi. 2 bin 700 kilometre yol ağında iyileştirmelerimize başladık. Böylelikle sıcak asfalt hem sathi kaplama asfalt çalışmalarına başlatmış olduk. Bizim hedefimiz 800 kilometreydi bunun 350 kilometresi sıcak asfalt gerisi sathi kaplama ancak hedefimizin çok üzerine çıktı. Hemen hemen bin kilometreye yakın asfaltımızı bitirmiş olduk.

Bizim 2017 yılında bin 150 kilometre sıcak asfalt olmak üzere bin 800 kilometre civarında asfalt programımızı bitirmiş olduk. Arkadaşlarımız şuan da çalışıyorlar inşallah 2018 yılında bin kilometre üzerinde sadece sıcak asfalt yapacağız."

"2018 yılı hedefimizde bin kilometrenin üzerinden sıcak asfalt yapmak" diyen Yaman, "Ülke olarak, millet olarak birlik beraberliğe ihtiyacımız var. İnşallah bu yollar birliğimize yol açar, sevenleri birbirine kavuşturur." diye belirtti.
2018 yılında yol çalışmalarına hızla devam edeceklerini aktaran Yaman, konuşmasını şöyle sonlandırdı:
“Hem eğitime, hem sağlığa, hem de ticarete çok büyük bir katkısı var. Buradaki gurup yolunu bitirdik İlk hedefimiz grup yolları inşallah daha sonra tek tek kırsal mahallelerinin yollarına girmiş olacağız grup yollarından daha çok vatandaşımızı ve kırsal mahallerimiz faydalanıyor İnşallah 2018 yılında da hızla devam edeceğiz. Muhtarlardan bir arzumuz var bu yolun düşmanı su bu nedenle sulama esnasında inşallah daha dikkatli olacaklardır.

Bu haber için henüz yorum yapılmamış..
MARDİN
Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı mahfuzdur.Yazılı izin olmadan ve kaynak gösterilmeden çoğaltılamaz. © Mardinnethaber.com