www.mardinnethaber.com
Mesut Dağ'ın organları altı hastaya umut oldu
22.11.2017 18:46 Mardin Nethaber

 

Tedavi gördüğü Özel Mardin Park Hastanesinde beyin ölümü gerçekleşen Mesut Dağ'ın organları altı hastaya umut oldu.

Yoğun bakıma alındıktan beş gün sonra beyin ölümü gerçekleşen Mesut Dağ'ın ailesi ihtiyacı olan hastalara tüm organlarını bağışlayabileceklerini söyledi.

Mardin Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan vekili Mustafa Yaman, Artuklu Kaymakamı ve Belediye Başkan vekili Şakir Öner Öztürk Mesut Dağ'ın ailesini telefonla arayarak başsağlığı dileklerini iletterek, teşekkür ettiler.

İl Sağlık Müdürü Saffet Yavuz ve İl Müftüsü İsmail Çiçek de Özel Mardin Park Hastanesi'ne gelerek Mesut Dağ'ın ailesine bu onurlu davranışlarından dolayı taziyelerini sunup tebrik etti. Altı kişiye umut kaynağı olan Mesut Dağ'ın organları Organ Birim Koordinatörü Uz. Dr. Ali Rıza Şeren tarafından yapılan başarılı operasyonla 2 kornea göz, 2 böbrek, 1 karaciğer ve kalp ile birlikte toplamda 6 doku ve organın Ankara – Malatya ve Diyarbakır’a uçak ambulanslarla gönderildi. 

Özel Mardin Park Hastanesi'nde yapılan operasyonla organların zamanında ihtiyaç sahiplerine ulaştırılması noktasında hastane yönetimi, sağlık ekipleri ve yardımcı sağlık personeli adeta seferber oldu. Özel Mardin Park Hastane yönetimi Mesut Dağ'ın ailesine teşekkürlerini ileterek bu organların başarılı bir şekilde naklleri yapıldığını ifade etti.

Anne Saime Sayar Dağ ise burada yaptığı açıklamada, bu gün benim canım yandı. Canım ciğerim olan oğlumu kaybettim. Yarın başka annelerin canı yanmasın diye ailece böyle bir karar aldıklarını söyledi.

 

Bu haber için henüz yorum yapılmamış..
SAĞLIK
Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı mahfuzdur.Yazılı izin olmadan ve kaynak gösterilmeden çoğaltılamaz. © Mardinnethaber.com