www.mardinnethaber.com
Artuklu Esnafı Caddeyi Trafiğe Kapattı
20.11.2017 15:30 Mardin Nethaber

 

Mardin merkez Artuklu Esnafı, Mardin valiliği ve Büyükşehir Belediyesi tarafından 1. Cadde üzerinde uygulanan park yasağına tepki göstererek 1. Caddeyi bir süreliğine trafiğe kapattı.

Kasım Tuğmener cami Mevkii’nde bir araya gelen yaklaşık 100 esnaf, Mardin valiliği ve Büyükşehir Belediyesi tarafından 1. Cadde üzerinde uygulanan park yasağını protesto etmek amacıyla caddeyi bir süreliğine trafiğe kapattı.

Yapılan açıklamada, “Defalarca bu sorunu Mardin valiliği ve Büyükşehir Belediyesi yetkililerine bildirdiğimiz halde bir sonuca ulaşamadık. Bu uygulamanın yanlış olduğunu ve işlerimizi kökten baltaladığını dile getirdik. Biz 1. Cadde ve alt çarşı (Tarihi Mardin Çarşısı) esnafı olarak bu uygulamadan son derece rahatsızız. Bu uygulama yüzünden iş yapamaz hale geldik. Her zaman bu durumun düzeltilmesini istedik. Müşteri yokluğundan siftah etmeden dükkânlarımızı açıp kapatıyoruz” şeklinde ifadeler kullanıldı.

Bu uygulama sadece esnafı değil, Mardin halkını da büyük ölçüde etkilediğini belirten esnaf, “Vatandaş ihtiyacını karşılamak için çarşıya arabasıyla çıktığında park sorunuyla karşılaşıyor. Hal böyle olunca alış veriş yapmadan çekip gidiyor. Yine olan bize oluyor. Maalesef bir türlü bu sıkıntılarımızı kimseye anlatamadık. Sonunda sesimizi yetkililere duyurmak için bu günde böyle bir uygulamaya karar verdiklerini”  ifade ettiler.

Esnafı dinleyen polis amirleri, konuyla ilgili yardımcı olunacağı sözünü verdi. Bunun üzerine grup, yolu açarak yaklaşık yarım saat süren eylemine son verdiler.

Bu haber için henüz yorum yapılmamış..
Önemli Linkler
Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı mahfuzdur.Yazılı izin olmadan ve kaynak gösterilmeden çoğaltılamaz. © Mardinnethaber.com