www.mardinnethaber.com
Mardin’de 2. Yapı Grubu İnşaat ve Tadilat Fuarını 20 bin kişi ziyaret etti
15.11.2017 13:48 Mardin Nethaber

 

 

Mardin’de 2. Yapı Grubu İnşaat ve Tadilat Fuarını 20 bin kişi ziyaret etti

 

Zümrüt Fuarcılık tarafından organize edilen fuara, işadamları yanı sıra siyasiler, mülki ve kurum amirlerinin yoğun ilgisi gözlendi.
Mardin’de Movapark fuar alanında Zümrüt Fuarcılık tarafından organize edilen ve 54 firmanın katıldığı 2. Yapı Grubu İnşaat ve Tadilat Fuarını, bölgeden ve çevre illerden 20 bin dolayında kişi ziyaret etti.
Açılışını Mardin Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Yaman’ın yaptığı fuar 5 gün süre ile açık kaldı. Fuara katılan firmalar, özellikle hafta sonu ziyaretçi potansiyelinden memnun olduklarını ve bundan sonraki fuarların müdavimi olacaklarını dile getirdiler.
Zümrüt Fuarcılık Genel Koordinatörü Mehmet Ünal, 2.sini düzenledikleri Yapı Grubu İnşaat ve Tadilat Fuarına gösterilen ilgiden duyduğu memnuniyeti ifade etti. Ünal “ Yapı, doğalgaz, ısıtma ve soğutma konusunda yeni gelişmeleri, teknolojik ve tasarruflu ürünleri Mardin ve Bölge halkının ayağına getirdik. Yenilikleri ve teknolojik gelişmeleri halkımızla buluşturmaktan mutluluk duyduk. Özellikle fuarın son 3 gününde ziyaretçi akını geleceğe dönük bize umut verdi, doğru işler yaptığımızı gösterdi. Fuarın son gününde, yaptığımız anket ve değerlendirmelerde bir çok firmanın amacına ulaştığını gördük, bu da ayrı bir sevinç kaynağı oldu. Fuarın sponsorluğunu üstlenen, Movapark, Karaboğa Şirketler Grubu ve Fuarın ana sponsoru Dekinsan ve Sinanoğlu şirketler grubuna teşekkür ediyorum.“ dedi
Mardin 22. Dönem Milletvekili ve İşadamı Süleyman Bölünmez ile Ak Parti Mardin Milletvekili Ceyda Bölünmez Çankırı, Artuklu İlçe Kaymakamı Şakir Öner Öztürk, Derik İlçe Kaymakamı Hakan Kafkas, Mardin Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Mustafa Ayhan, Ak Parti İl Başkanı M. Ali Dündar, Kızıltepe İlçe Başkanı Faruk Kılıç, Basın İlan Kurumu Mardin Şube Müdürü Adnan Günbegi ve kalabalık bir grupla fuarı ziyaret etti. Fuarda stant açan firmaları ziyaret eden heyet, firmalardan olumlu tepkiler aldı. Milletvekili ve beraberindekilerin fuarın değerlendirilmesini istedikleri Adana’dan katılan Vaylant Bölge Müdürlüğü, Antalya’dan katılan Adopen A.Ş ve Mardin’den katılan Yükselen Umut Asansör Doğalgaz İnşaat firma yetkilileri, ziyaretçi potansiyelinden memnun olduklarını, beklentilerinin üzerinde ilgi ile karşılaştıklarını dile getirdiler.
Fuarın Sponsorlarından Karaboğa Şirketler Grubu CEO’su Şükrü Karaboğa Mardin’e fuar kültürünü getirmenin önemine vurgu yaparak “Çevresel olumsuzluklara rağmen, başarılı bir fuar sergiledik. Önümüzdeki yıllarda fuarı uluslararası boyuta taşımayı hedefliyoruz. Fuarların şehirlerin gelişmesine ve ekonomik dinamiklerini doğru yönde harekete geçirdiklerine inanıyorum” dedi.
Zümrüt Fuarcılık Koordinatörü Ünal, Büyükşehşir Belediyesi, Artuklu ,Nusaybin, Kızıltepe ve Derik ilçe belediyelerinin stant açarak destek verdiklerini belirterek, destek veren herkese teşekkür etti. Ünal, Mardin’i seven herkesin bu tür fuar faaliyetlerini desteklemesi gerektiğini sözlerine ekledi. 

 

Bu haber için henüz yorum yapılmamış..
EKONOMİ
Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı mahfuzdur.Yazılı izin olmadan ve kaynak gösterilmeden çoğaltılamaz. © Mardinnethaber.com