www.mardinnethaber.com
Özel Mardin Park Hastanesi Organ Bağışında Rekor Kırdı
11.11.2017 14:18 Mardin Nethaber

 

3-9 Kasım Organ ve Doku Bağışı Haftası münasebetiyle Özel Mardin Park Hastanesinin yöneticileri ve çalışanları arasında organ bağışı kampanyası düzenlendi.

Mardin’de ilk defa kadavradan organ transferini gerçekleştiren Özel Mardin Park Hastanesi, 3-9 Kasım Organ Bağışı Haftası etkinlikleri kapsamında hastanenin yöneticileri ve doktorları dâhil olmak üzere tüm çalışanları da bu kampanyaya katılım sağladı.

Hastanenin yaklaşık 200 çalışanı kampanya dâhilinde organ bağışında bulunarak Mardin’de bir ilke imza attı. İl Sağlık Müdürü Saffet Yavuz’ un çağrısı ile hastanenin yönetim kadrosunda bulunan doktor, hemşire ve personellerin organ bağışında bulunmanın yerinde ve isabetli bir karar olduğu ifade edildi.

Özel Mardin Park Hastanesi Halkla İlişkiler Müdürü Sadettin Ersöz konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “Özellikle bu kampanya dâhilinde hastanemizin yönetim kadrosunda bulunan doktor, hemşire ve katılım sağlayan tüm personelimize teşekkür ediyorum. İl Sağlık Müdürü Saffet Yavuz’un çağrısı üzerine hastanemizin yönetim kadrosunda bulunan doktor, hemşire ve değişik kadrolarda bulunan personelimiz bu çağrıyı kulak ardı etmeyerek, tek umudu organ nakli olan binlerce hastanın sesine kulak veren çalışanlarımıza bu duyarlı davranışlarından dolayı minnettarım” dedi.

Ersöz, “Hastanemiz organ bağışı konusunda çalışmalarına hassasiyetle devam etmektedir. Mardin’de sürekli sağlık alanında ilklere imza atan hastanemiz, çaresiz insanlara çare olan ve organ bulunamadığı için hayatını kaybetme riski olanlara da hayat olma umudu olmak amacıyla bu kampanyaya duyarlı kaldık. ” söyledi.

Daha önce Mardin’de ilk defa yapılan dört organ transferinden üçünü hastanemizin gerçekleştirdiğini ifade eden Ersöz, “Diyarbakır Organ Nakli Bölge Koordinatörlüğü güncel verilerine göre 2017 yılında hastanemiz bölgede bulunan tüm üniversite eğitim araştırma hastaneleri, kamu ve özel hastaneleri arasında hastanemizin doktorlarından olan anestezi uzmanı ve organ nakli koordinatörü Uz. Dr. Ali Rıza Şeren’in özverili operasyonları sonucunda on ay zarfında 14 vaka ile hastanemiz beyin ölümü bildiriminde birinci sırada yer almıştır” şeklinde konuştu.

 

Bu haber için henüz yorum yapılmamış..
SAĞLIK
Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı mahfuzdur.Yazılı izin olmadan ve kaynak gösterilmeden çoğaltılamaz. © Mardinnethaber.com