www.mardinnethaber.com
Kızılay öğrencileri sevindirdi
31.10.2017 14:04 Mardin Nethaber

 


Türk Kızılay’ı Mardin Valiliği ve Mardin Büyükşehir Belediyesi organizasyonunda iki kırsal mahallede kıyafet yardımı gerçekleştirdi.

Artuklu ilçesine bağlı Arpatepe ve Göllü Ortaokulları’nda düzenlenen programa Mardin Vali/Büyükşehir Belediye Başkan V. Mustafa Yaman’ın eşi Gülseren Yaman’ın yanı sıra, Türk Kızılayı Genel Merkez Yönetim Kurulu Üyesi Ayşegül Genç, Modacı Hakan Akkaya protokol üyeleri, vatandaşlar ve öğrenciler katıldı. Kıyafetlerini alan öğrencilerin mutluluğu ise gözlerinden okundu.
Herşey çocuklarımız için
Burada bir açıklama yapan Vali/Büyükşehir Belediye Başkan V. Mustafa Yaman’ın eşi Gülseren Yaman, gönüllere dokunan her etkinliği desteklediklerini vurguladı. Yaman, “Türk Kızılayı ülkemizin ve dünyamızın yaşadığı tüm felaketlerde ve acılarda her zaman kötü gün dostu olarak hazır bulunmuştur. Misyonuyla takdir kazanan Türk Kızılayı’nın çalışmaları dünya tarafından takdir görmektedir. Bugün de Mardin’in iki kırsal mahalle okuluna gelerek anlam ifade eden yardım yaptılar. Biz de bu etkinliğe katılmaktan mutlu olduk” dedi.
Destek olmaktan heyecan duyuyorum
Mardin’e böyle bir etkinlikle gelmekten dolayı heyecan duyduğunu dile getiren Modacı Hakan Akkaya, “Mardin’i her zaman görmek istemişimdir. Bugün buraya küçük arkadaşlarımızın mutluluğuna şahit olarak gelmekten dolayı büyük mutluluk yaşadım. Türk Kızılayı dünyanın her yerinde aktif olarak çalışmaktadır. Ben de elimden geldiğince Türk Kızılayı’nın çalışmalarında yer almak için çaba veriyorum. Bu bağlamda çocuklar için yapılan çalışmaları değerli buluyorum. Her çocuk maalesef çok şanslı olmayabiliyor. Bu nedenle bundan sonra da desteklerim devam edecek” ifadesini kullandı.
Çocukların mutlu olması için çalışmalar devam edecek
Türk Kızılayı’nın Anadolu’nun çeşitli şehirlerinde önemli çalış-malar gerçekleştirdiğine vurgu yapan Türk Kızılayı Genel Merkez Yönetim Kurulu Üyesi Ayşegül Genç ise, “Özellikle çocuklarımızın kıyafet yardımları ile sevinme-lerini sağlıyoruz. Bugün de kıyafetlerimizi Mardin’ e getirdik. Valimiz ve Büyükşehir Belediye Başkanımız Mustafa Yaman ve eşi Gülseren Yaman’ın yanı sıra Mardin Gönül Eliçleri ve “mardin masa” bizim yanımızda oldu. Çocuklarımızı mutlu gördüğümüz zaman kurum olarak biz de mutlu oluyoruz. Yaklaşık 10 bin parça kıyafeti Mardin’de ihtiyaç sahiplerine dağıtıyoruz” şaklinde konuştu.
Genç Türk Kızılayı’nın dünyada söz sahibi olan Türkiye’nin mizyonuna uygun olarak mazlumları yanında olmaya devam edeceğiniz sözlerine ekledi.
Daha sonra katılımcılar kıyafetleri çocuklara dağıttı. 

Bu haber için henüz yorum yapılmamış..
EĞİTİM
Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı mahfuzdur.Yazılı izin olmadan ve kaynak gösterilmeden çoğaltılamaz. © Mardinnethaber.com