www.mardinnethaber.com
Mardinli Atlet bölge şampiyonu oldu
24.10.2017 13:03 Mardin Nethaber

 

Türkiye Atletizm Federasyonu’nun  Malatya’da düzenlediği küçükler ve yıldızlar bölgesel kros ligi yarışmalarında Azat Demirtaş bölge şampiyonu oldu. 

Malatya’nın Atletizm Kompleksinde yapılan yarışmalarda, 11 ilden, 300 kulüp, bin 290 sporcu mücadele etti.
Mardin Atletizm Spor Kulübü bünyesinde alt yapıda yetiştirdiği 32 sporcu ile bölgesel liglere katılarak önemli bir başarı elde etti. Bölgesel lig yarışmaları ilk etabında 11 İlin kulüpleri ve ilçe karma-ların yarıştığı yarışmada, Azat Demirtaş küçükler kategorisin 'de katılan 290 sporcu arasından birinci oldu. Azat Demirtaş, Bölge-sel Kros Ligi'nde sezonun ilk yarışı olmasına rağmen güzel bir performans göstererek yarışmayı kazandı.
Yarışmalara iyi hazırlandığını söyleyen Mardin Atletizm Kulübü Sporcusu Demirtaş, “Malatya’da yapılan yarışmaya iyi hazırlandığını yarışmayı rahat bir şekilde kazandığını, hedefim ikinci etabın yapılacağı Gaziantep ilinde birinci olarak tamamlayıp, Türkiye finallerine kalarak Türkiye şampiyonu olmaktır. Antrenörüm ve kulüp yönetimine verdikleri desteklerden ötürü teşekkür ederim” dedi.
Kulüp Başkanı Milli Atlet Mehmet Münir Cura yaptığı açıklamada; “Azat Demirtaş’ın başarısı bizi mutlu etti. Kulübümüz her zaman başarıyı hedefleyen sporcuları desteklemektedir. Yıldız erkeklerde takım olarak 4. yıldız kızlarda, Dicle Aksan sakatlık geçirmesine rağmen 10.sırada tamamlayarak, Türkiye şampiyonası finallerini hedeflediklerini dile getirdi.”

Bu haber için henüz yorum yapılmamış..
Spor
Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı mahfuzdur.Yazılı izin olmadan ve kaynak gösterilmeden çoğaltılamaz. © Mardinnethaber.com