www.mardinnethaber.com
Öğrenciler Artuklu’yu Keşfediyorlar
21.10.2017 15:36 Mardin Nethaber

 

Artuklu Belediyesi Artuklu’nun kırsal kesiminde yaşayan ve daha önce Artuklu’nun görkemli tarihiyle tanışma imkanı olmayan öğrenciler için mükemmel bir proje yürütüyor.

“Artuklu’yu Keşfe-diyoruz” adını verdikleri proje ile her hafta bir okulun öğrencileri Artuklu Belediyesi tarafından tahsis edilen araçla mardin-masa/artuklu personelleri eşliğinde okullarından alınarak Artuklu’ya getiriliyor.
İlk durağı Mardin Müzesi olan öğrenciler tarihi eserler hakkında bilgi aldıktan sonra, sikke basımı ve geleneksel kök boya etkinliğiyle hem eğleniyor, hem öğreniyor. Ardından Sabancı Müzesini gezen öğrenciler, Kasımiye Medresesinin büyülü hikayesini onlara eşlik eden profesyonel rehberlerden dinliyor.
Alışveriş merkezinde hamburger molası veren öğrenciler sinemada 3d çizgi film izlemenin keyfini çıkarak gönüllerince eğleniyor.
Bu program dahilinde geçtiğimiz yıl, kırsal kesimdeki birçok okulun öğrencilerine Artuklu’yu keşfetme imkanı tanıyan Artuklu Belediyesi, yeni eğitim ve öğretim yılının başlamasıyla projesine kaldığı yerden devam ediyor.
Yeni Eğitim ve Öğretim yılında Artuklu’yu Keşfediyoruz Projesi’nin açılışını Arpatepe İlkoklu öğrencileriyle gerçekleş-tiren Artuklu Belediyesi öğrencilere unutamayacakları güzellikte bir gün yaşattı.
Günün sonunda Artuklu Belediyesi’ne getirilen öğrencileri, Artuklu Kaymakamı/Belediye Başkan Vekili Şakir Öner Öztürk’ ün eşi Şeyma Öztürk karşıladı.
Öğrencilerle ayrı ayrı ilgilenen Şeyma Öztürk, öğrencilere hatıra mahiyetinde çeşitli hediyeler verdi.
Öğrenciler Şeyma Öztürk’le tanıştıktan sonra kendileri için tahsis edilen araçla, mardinma-sa/artuklu personelleri eşliğinde evlerine uğurlandı. 

 

Bu haber için henüz yorum yapılmamış..
EĞİTİM
Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı mahfuzdur.Yazılı izin olmadan ve kaynak gösterilmeden çoğaltılamaz. © Mardinnethaber.com