www.mardinnethaber.com
Öğrenciler Anadoluyu Gezecek
21.10.2017 15:26 Mardin Nethaber

 

İçişleri Bakanlığı'nca hayata geçirilen "Biz Anadoluyuz" projesi kapsamında Mardin’den 307 öğrenci Ankara, İstanbul ve Çorum’a uğurlandı.

 

Mardin Vali/Büyükşehir Belediyesi Başkan V. Mustafa Yaman, İçişleri Bakanlığı koordinesinde Valilikler tarafından yürütülen ‘’Biz Anadoluyuz’’ projesi kapsamında ilimizden 96 öğrenci Ankara, 175 öğrenci İstanbul’da, 36 öğrencimizi de Çorum’da düzenlenecek olan etkinliklere katılmak üzere uğurladı.
İçişleri Bakanlığı’mızın 180 günlük eylem planıyla Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgeleri’nde 21 ilden 15 Yaş ve altı 50 bin öğrencinin, ülkemizin farklı şehirlerini ziyaret etmeleri sağlanarak, iller arasında kardeşlik köprüsünün kurulması, çocuklar arasındaki kardeşlik ruhunun geliştirilmesi, kardeşlik ve huzura katkı sunulması amacıyla yürüttüğü ‘’Biz Anadoluyuz’’ projesi kapsamında ilimizdeki çeşitli okullarda öğrenim gören öğrencilerimiz Vali/ Büyükşehir Belediyesi Başkan V. Mustafa Yaman ve İl Millî Eğitim Müdürü Yakup Sarı tarafından uğurlandılar.
Sarı, uğurlama töreninde yaptığı açıklamada:’’ Doğu ve batı arasında adeta bir gönül köprüsü olmasına vesile olacak bu proje dolayısıyla İçişleri Bakanlığımız, Vali/Büyük-şehir Belediye Başkan Vekilimiz Sayın Mustafa Yaman ve tüm emeği geçenlere çok teşekkür eder, ‘’Biz Anadoluyuz’’ projesinin ilimiz, bölgemiz ve tüm ülkemiz için hayırlara vesile olması dileğiyle; öğrenci ve öğretmenlerimize hayırlı yolculuklar dilerim.’’dedi.
Projenin amacı: İçişleri Bakanlığı tarafından 180 günlük eylem planı kapsamında, Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerindeki 21 şehirden 15 yaş ve altı okul çağındaki 50 bin öğrencinin yurdun çeşitli bölgelerindeki 24 şehirle buluşturmak amacıyla böyle bir proje düzenlendiği ifade edildi.
Ayrıca, iller arası kardeş-lik köprüsü kurulması ve ortak kültürel değerlerin paylaşılması konusunda hedeflenen proje kapsamında; Mardin, Diyarbakır, Hakkâri, Şırnak ve Şanlıurfa'dan 14 bin öğrencinin İstanbul'u yakından tanıma fırsatı bulacakları kaydedildi.

Bu haber için henüz yorum yapılmamış..
MARDİN
Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı mahfuzdur.Yazılı izin olmadan ve kaynak gösterilmeden çoğaltılamaz. © Mardinnethaber.com