www.mardinnethaber.com
“100 YILLIK PLANLAR DEVREDE”
20.10.2017 17:08 Mardin Nethaber

 

Eğitim Bir-Sen Mardin Şubesinin "Genişletilmiş İl Divan Kurulu Toplantısı" Eğitim Bir Sen Genel Başkanı Ali Yalçın ve Yönetim Kurulu üyelerinin katılımıyla Öğretmenevi'n-de gerçekleştirildi.

Toplantının açılış konuşmasını yapan Eğitim-Bir-Sen Mardin Şube Başkanı Eyyüp Değer, katılımcıları selamladıktan sonra Mardin’in eğitim sorunlarından bahsetti.

Toplantıda birlikteliğin önemine dikkat çeken, Ali Yalçın, şunları söyledi:
“Ben tek başıma bir anlam ifade etmem, bir olsam cürmüm kadar yer yakarım. Ama yanıma bir arkadaşımı alarak koluma taksam 11 olurum, bir daha 111, bir daha 1111… Bizi tekil olarak hesaplasan ve alt alta koysan 4’ümüzü 4 yaparız. Ancak yan yana getirdiğiniz zaman ve kol kola girdinizde 1111 yaparız. Bu yüzden bir milyon üyesiyle bu ülkede yeni bir iklimi mümkün kıldığınız için sizlere yürekten teşekkür ediyorum.”
Ülkede birçok şeyin değiştiğini ve değişmeye devam edeceğini kaydeden Yalçın, “Vekâlet savaşları denilen terör örgütleri üzerinden bu coğrafyayı dizayn etmeye çalışan emperyalizmin ve vahşi kapitalizmin yaptığı bütün numaralar üst üste konulsa bizi diz çöktüremeyecek. Bereket ve heybetinizi artırdığınız müddetçe birçok sıkıntı gündemimizden çıkacak. Yeniden büyük Türkiye ve adil dünya işte o zaman mümkün olabilecek.” diye konuştu.
100 YILLIK PLANLAR DEVREDE
Vekalet savaşlarının artık terör örgütleri eliyle yürütüldüğünü belirten Yalçın, "Vekalet savaşları denilen, terör örgütleri üzerinden bu coğrafyayı dizayn etmeye çalışan emperyalizmin ve vahşi kapitalizmin yaptığı bütün numaralar üst üste konulsa bile bize diz çöktüremeyecek. Bereket ve heybetinizi artırdığınız müddetçe birçok sıkıntı gündemimizden çıkacak. Yeniden büyük Türkiye ve adil dünya işte o zaman mümkün olabilecek." diye konuştu.
Suriye'deki iç savaşa değinen Yalçın, ülkenin vekalet savaşlarıyla en travmatik durumu yaşadığını, 15 milyon insanının evlerini terk etmek zorunda kaldığını söyledi.
Ülke dışına çıkan 5 milyon kişiden 3 milyonu-nun Türkiye'de olduğunu anımsatan Yalçın, bun-ların bir milyonunun okul çağındaki çocuklar-dan oluştuğu bilgisini verdi.
“ABD, bu bölgeyi dizayn etmeye çalışıyor ve bir terör örgütüne binin üze-rinde TIR’la silah veriyor. Kardeşliği yıkıp bitiriyor. Hiç kimse anlık heyecanlara kapılmasın. Bir kişinin rengi bize beziyor, ırkı bize benziyor diye bizden olamaz. Bilinci bizimleyse bizimledir. Dünyada en fazla kanın döküldüğü dönemler etnik çatışmaların yaşandığı dönemlerdir. Şu an dünyanın yeniden huzura ve kardeşliğine ihtiyacı var. Çok uzatmaya gerek yok, dünyanın büyük bir Mardin’e ihtiyacı var. Bir birinin hukukunu gözeten, her dinden ve her dilden insanın beraber yaşadığı büyük Mardin’e ihtiyacı var dünyanın…”

Bu haber için henüz yorum yapılmamış..
Güncel
Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı mahfuzdur.Yazılı izin olmadan ve kaynak gösterilmeden çoğaltılamaz. © Mardinnethaber.com