www.mardinnethaber.com
Şehit Hikmet Zengin’in hayali gerçekleştirildi
19.10.2017 14:23 Mardin Nethaber

 

Mardin’in Dargeçit ilçesinde geçtiğimiz Haziran ayında hain terör örgütü tarafından yapılan saldırı sonucu şehit düşen Jandarma Uzman Onbaşı Hikmet Zengin’in ev hayali gerçekleştirildi.

Burdur merkez Güneyyayla köyünde yaşayan ve şehit düşmeden önce babasına ev almak istediğini söyleyen Jandarma Uzman Onbaşı Hikmet Zengin’in prefabrik evi, Burdur Valisi Şerif Yılmaz’ın talimatlarıyla onarıldı. Şehidin ailesinin yaşadığı evin önü onarım çalışmaları kapsamında düzenlenerek, üstü kapatıldı. Prefabrik olan şehit evine ise iki oda daha eklendi. Eklenen iki odaya lamine parke döşemesi yapıldı ve evin sıva, boya ve çevre düzenlemeleri de tamamlandı.Burdur merkeze bağlı Güneyyayla köyü nüfusuna kayıtlı Şehit Jandarma Uzman Onbaşı Hikmet Zengin, 7 Haziran'da Mardin Dargeçit ilçesi Kısmetli Mahallesi Çaysit Tepe Bölgesinde bölücü terör örgütü ile çıkan silahlı çatışmada ağır yaralanarak, operasyon bölgesinde yapılan tüm müdahalelere rağmen şehit olmuştu.
Şehit düşmeden 15 gün önce memleketi Burdur’a gelen Şehit Hikmet Zengin, yaşadıkları prefabrik evin yerine güzel bir ev almak istediğini babası Ali Yaver Zengin’e söyleyerek, ailesini sevindirmişti. 

Bu haber için henüz yorum yapılmamış..
MARDİN
Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı mahfuzdur.Yazılı izin olmadan ve kaynak gösterilmeden çoğaltılamaz. © Mardinnethaber.com