www.mardinnethaber.com
Yerel Basından Miroğlu'na Geçmiş Olsun Ziyareti
17.10.2017 18:22 Mardin Nethaber

 

 

Mardin yerel basından, Ak Parti Mardin Milletvekili Orhan Miroğluna geçmiş olsun ziyareti. 

Geçtiğimiz Pazar günü AK Parti Mardin Milletvekili Orhan Miroğlu ile eşi Canan Miroğlu’nun da içinde bulunduğu makam aracı Kızıltepe karayolu üzerinde bulunan Türkmen Deresi mevkiinde kaza geçirmişti. 

Kazada hafif yaralanan Miroğlu ve eşi, kaldırıldıkları özel Mardin Park Hastanesinde yapılan ilk müdahale ve tedavilerinin ardından evlerinde istirahat etmek üzere taburcu edilmişlerdi.

Bunun üzerine geçmiş olsun dileklerini iletmek üzere her kesimden ziyaretçi kabul eden Miroğlu ve eşi, Mardin yerel basınından da bir heyeti kabul etti.

Sıcak ve samimi bir ortamda geçekleşen ziyarete kazanın oluş şeklinden konuşularak, halk arasında ölüm virajı olarak da bilinen yolun tehlikesinden bahsedilerek, bu yolun yeni bir projeyle tekrar gözden geçirilmesi gerektiğine dikkat çekildi.

Her yıl onlarca ölümlü kazanın yaşandığı bu tehlikeli yol hakkında konuşan Miroğlu, tedavi sürecim biter bitmez ilk işim bu projeyi yakından takip ederek, en kısa sürede hayata geçirmek olacağını söyledi.

Bu tehlikeli yol üzerinde meydana gelen kazaların önüne geçmek için Karayolları Genel Müdürlüğünün harekete geçmesi için girişimlerde bulunacağını ifade eden Miroğlu “ Mardin’de meydana gelen trafik kazaların birçoğu burada yaşanmaktadır. Benim bile bu tehlikeli yolda geçirdiğim bu ikicin kazamdır. Bu yolu mutlaka yeniden projelendirip, gözden geçirmek gerekir. Yoksa bu yolda daha çok canlar yanacak gibi görünüyor. Yolun yapılmasına hiçbir engel yokken, bence çok geç kalınmış bir çalışmadır. Bunu mutlaka tünel, dolgu ya da viyadük şeklinde halletmemiz lazımdır” diye konuştu.

Gerçekleşen bu ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Miroğlu, Yerel basın heyetine bu nazik davranışlarından dolayı teşekkür etti.

       

 

Bu haber için henüz yorum yapılmamış..
MARDİN
Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı mahfuzdur.Yazılı izin olmadan ve kaynak gösterilmeden çoğaltılamaz. © Mardinnethaber.com