www.mardinnethaber.com
Minikler Doyasıya Eğlendi
17.10.2017 16:37 Mardin Nethaber

 

TRT Çocuk kanalında ilgiyle izlenen “Keloğlan Masalları” çizgi filminin karakterleri ile eğlenen çocuklar, muhteşem bir akşam yaşadı.

Kentte kültürü ve sanatı tam mana-sıyla yaşatacakları-nı aktaran Mardin Vali/ Büyükşehir Belediye Başkan V. Mustafa Yaman, “İlimiz 2017 ve 2018 döne-minde kültür ve sanat et-kinliklerine doyacak” dedi.
Mardin Büyükşehir Belediyesi kültür ve sanat etkinlikleri kapsamında dolu dolu bir yıl olması için çalışmalarına hız ver-di. Her yaştan vatandaş-lara hitap eden etkinlikler düzenleyen Büyükşehir Belediye, çocuklar için de özel programlar yapıyor. Bu bağlamda Keloğlan Masalları Müzikali Elma Şekeri isimli programla çocuklara özel tiyatro sergilendi. İki seans olarak gerçekleşen programda salon çocuklar ve aileleri tarafından dolduruldu.
Şehirde kültür ve sanat etkinliklerine tam gaz devam ettiklerini dile getire Vali/Büyükşehir Belediye Başkan V. Mustafa Yaman, “Bizler ilimizde alt yapı ve üst yapının yanı sıra kültür ve sanatta da güzel işler ya-pıyoruz. Sanatın her dalını her yaş grubuna hitap edecek şekilde ili-mizde icra etmek istiyoruz. Bu düşüncemizde çocukla-rımızda önemli bir yer tutuyor. Bu nedenle onlara has çalışmalarımız yoğun-lukla olacak” şeklinde konuştu.
Yaman, Mardin'de yaşayan vatandaşların kültür ve sanatta beklentilerini de değerlendirerek program yaptıklarını sözlerine ekledi. 

Bu haber için henüz yorum yapılmamış..
MARDİN
Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı mahfuzdur.Yazılı izin olmadan ve kaynak gösterilmeden çoğaltılamaz. © Mardinnethaber.com