www.mardinnethaber.com
DİKA yatırımcıları bilgilendirdi
17.10.2017 16:25 Mardin Nethaber

 

(DİKA) Genel Sekreteri Yılmaz Altındağ, iş adamlarıyla bir araya geldi.

Siirt Sanayici İşadamları Derneğinde düzenlenen toplantıya, DİKA Genel Sekreteri Altındağ, Siirt Sanayici İşadamları Derneği (SİSİAD) Başkanı Kemal Bilim, Mardin Sanayici İşadamları Derneği Başkanı Nasır Duyan ve çeşitli firmaların temsilcileri katıldı.

Başarının temel kuralının sahada olmak olduğunu kaydeden Altındağ, “Yeni bir vizyonla fikri ve projesi olan herkesin ayağına gitmeyi ön gören bir görev anlayışıyla hizmet ediyoruz.
İlgili kurum ve kuruluşlardan, STK’lardan ve yatırımcılardan gelecek bilgiler, bizlere ışık tutacaktır” dedi.

Siirt, Mardin, Batman ve Şırnak'ta yatırım desteklemelerine yönelik güzel hizmetlerin olduğuna değinen Altınadağ, "Burada hedeflediğimiz toplantılar hem imalat noktasında hem sanayi noktasında hem turizm noktasındadır. Kısacası bütün danışmanlık hizmetleri dahil olmak üzere projeler noktasında hem de bilgilendirme noktasında biz buradayız. İnşallah bu toplantının çok verimli olacağını düşünüyorum. Batman ve Siirt’te çok güzel şeyler oluyor. Mardin bir turizm kentidir. Şırnak’ta eski günlerine dönmeye başlayan bir şehrimiz. Ama şuan bölgemizin imalat sanayinde kalkınma hareketi göstermeli. Cazibe merkezleri bugün yarın hükümetimiz tarafından açıklandığı zaman dört ilimizde gerçekten çok farklı şeyler olacaktır. Şuan doğu ile batı arasında bir doğulu kardeşiniz olarak söylüyorum ilk defa yatırım açısından doğuya pozitif ayrımcılık var. Bizim de bunu anlatabilmemiz lazım, yatırımcının bunu görmesi lazım. Yasal mevzuatta altıncı bölge teşvikiyle cazibe merkezi aynı anda iki tane teşvik yürümez. Mevzuata aykırı ve bakanlık ilk defa bu mevzuatı delip iki teşvik paketini de aynı anda yürürlüğe koydu. Bur da hem tarıma hem saniyeye, işletmelere, turizm noktasında ne gerekiyorsa ajans olarak bu konuda ne zaman çağırırsanız geliriz" dedi.

Siirt Sanayici İşadamları Derneği (SİSİAD) Başkanı Bilim de desteklerinden dolayı DİKA Genel Sekreteri Altındağ'a teşekkür etti. 

Bu haber için henüz yorum yapılmamış..
EKONOMİ
Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı mahfuzdur.Yazılı izin olmadan ve kaynak gösterilmeden çoğaltılamaz. © Mardinnethaber.com