www.mardinnethaber.com
Taşımalı Eğitim Masaya Yatırıldı
17.10.2017 16:16 Mardin Nethaber

 

Sarı, Taşıma Uygulamaları 2017-2018 Eğitim Öğretim Yılı Ek Plan Değerlendirme Toplantısı Yaptı. 

Mardin İli Taşıma Uygulamaları 2017-2018 Eğitim Öğretim Yılı Ek Plan Değerlendirme Toplantısı, İl Millî Eğitim Müdürü Yakup Sarı başkanlığında İl Millî Eğitim Müdürlüğü Toplantı Salonu’nda yapıldı.
Toplantıya İl Milli Eğitim Müdürü Yakup Sarı’nın yanı sıra, Komisyon Başkanı Selahattin Günenç, Tüm İlçe Millî Eğitim Müdürleri ve ilgili Şube Müdürleri katıldı.

Toplantıda, Taşıma Yoluyla Eğitime Erişim Yönetmeliği doğrultusunda Valilik Makamının oluru ile oluşturulan İl Değerlendirme komisyonu ilçelerin İlkokul ve Ortaokul ile İmam Hatip Ortaokulu ve Özel Eğitim Öğrencileri taşıma uygulamasına ait yeni kayıt yapan öğrencilerin okula erişimini sağlamak için Artuklu, Ömerli ve Mazıdağı ilçelerimiz ek planını değerlendirme, planlama raporlarının incelenmesi ve ilçelerin arasında eşgüdümü sağlanması masaya yatırıldı.
Müdür Sarı “Mardin’de eğitimin geliştirilmesi, eksikliklerin giderilmesi çocuklarımızın eğitim sürecinde en iyi ve modern şartlarda eğitim görmeleri, eğitim imkanına ulaştırma noktasında devletimizin tüm imkânları seferber edilmiştir. Bu kapsamda koordinasyonu sağlamak sıkıntıları tespit edip, gidermek için bu toplantıları düzenlediklerini belirtti.

Bu haber için henüz yorum yapılmamış..
EĞİTİM
Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı mahfuzdur.Yazılı izin olmadan ve kaynak gösterilmeden çoğaltılamaz. © Mardinnethaber.com