www.mardinnethaber.com
Misafir Öğretmenler tarihi sokakları arşınladı
16.10.2017 14:43 Mardin Nethaber

 

Mardin İl Millî Eğitim Müdürlüğü ''Öğretmenimiz Misafirimiz'' Projesi ile Kırsal Mahallelerdeki Öğretmenleri Misafir Ediyor.

Mardin İl Milli Eğitim Müdürü Yakup Sarı'nın talimatı ile Mardin’in kırsal mahallelerinde görev yapan öğretmenler Mardin’de misafir edilerek, Mardin’i daha yakından tanıma ve gezme fırsatı buluyor.
Yakup Sarı, Derik İlçesinin kırsal mahalle-lerinden Derinsu, Göktaş, Kanatlı, Karataş, Alibey, Otluk ve Üçkuyu mahalle-lerinde görev yapan öğretmenleri misafir etti. Sarı, öğretmenler ile beraber kahvaltı ederek onlarla bir süre sohbet etti. Görev yaptıkları okul-ların durumu hakkında Sarı'yı bilgilendiren öğretmenler daha sonra Mardin turu düzenlendi.
''Mardin'de Bir Gün'' projesi ile Kırsal Mahallelerimizdeki öğrencilerimizi misafir ettiğimiz projenin ardından, ''Öğretmenimiz Misafirimiz'' projesi ile de artık öğretmenlerimizi de misafir ettiğimizi söyleyen Sarı:'' Bizler Mardin Millî Eğitim camiası olarak kocaman bir aileyiz. Daha önce öğrencilerimizi misa-fir ettiğimiz ''Mardin'de Bir Gün Projesi''nin ardından, ''Öğretmenimiz Misafirimiz'' projesi ile de kırsal mahallelerde görev yapan öğretmenlerimizi misafir edeceğiz. Bu projelerle Millî Eğitim aile-mizin en önemli bireyleri olan öğrencilerimizin ve öğretmenlerimizin moral motivasyonlarını arttır-mayı hedefliyoruz.'' dedi. 

Bu haber için henüz yorum yapılmamış..
EĞİTİM
Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı mahfuzdur.Yazılı izin olmadan ve kaynak gösterilmeden çoğaltılamaz. © Mardinnethaber.com