www.mardinnethaber.com
Anadolu Ateşi Mardin'de sahne aldı
16.10.2017 14:37 Mardin Nethaber

 

Halk danslarına getirdikleri modern yorumlarla adını duyuran Anadolu Ateşi Dans Topluluğu, 16'ncı yılına özel Mardin’de sahneye çıktı. Topluluk, Anadolu'nun yedi bölgesinden derlenen halk dansı motiflerinden oluşan koreografi ile izleyicilerden tam not aldı.

Artukbey Kahve’nin sosyal sorumluluk projesi kapsamında Mardin'de 21 Mart Şehir Stadyumu’nda Sahne alan Anadolu Ateşi Dans Topluluğu, 140 kişilik ekip ile sunduğu muhteşem dans gösterisiyle trübünleri dolduran binlerce sanatsevere dolu dolu bir gece yeşattı.

Gösteriyi, Mardin Valisi Mustafa Yaman ve AK Parti Mardin Milletvekili Orhan Miroğlu da izledi.
Yıllar sonra Mardin’e gelen Anadolu Ateşi Dans Topluluğu Genel Sanat Yönetmeni Mustafa Erdoğan ise yöresel kıyafetler giyip, ata bindi, tarihi yerleri gezip, şehir turu attı. Erdoğan’a anne ve babası da eşlik etti. Erdoğan, Mardinlilerle buluşmaktan mutlu olduğunu belirterek, kentte bir sanat lisesi açmak istediklerini belirten Erdoğan, sanat okulunu Mardin Valiliği ve Artukbey Kahve işbirliği ile planladıklarını anlattı.

Öte yandan gece düzenlenen Sanat gösterisine ilçelerden yoğun bir katılımın olması, Mardin’de sağlanan huzur ortamının vatandaşlara yansımasının adeta bir göstergesiydi.

Bu haber için henüz yorum yapılmamış..
MARDİN
Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı mahfuzdur.Yazılı izin olmadan ve kaynak gösterilmeden çoğaltılamaz. © Mardinnethaber.com