www.mardinnethaber.com
Harire Tadında Şenlik
16.10.2017 13:55 Mardin Nethaber

 

Mardin’de Büyükşehir Belediyesi tarafından, ilk defa yapılan Harire şenliği büyük ilgi gördü. Mardin Cumhuriyet Meydanı’nda gerçekleşen etkinliğe Milli Eğitim Bakanı Yardımcısı Orhan Erdem, Vali Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mustafa Yaman, protokol üyeleri ve vatandaşlar katıldı.

Mardin Vali/Büyükşehir Belediye Başkan V. Mustafa Yaman şehre gelen huzurla güzel günler yaşadıklarını ve bunun turizme olumlu etkilerini gördüklerini söyledi.
Mardin Büyükşehir Belediyesi şehirde ilk defa Harire Şenliği düzenledi. Tarihi Mardin'de Cumhuriyet Meydanı'nda gerçekle-şen etkinliğe Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Orhan Erdem, Vali Büyükşehir Belediye Başkan V. Mustafa Yaman, protokol üyeleri ve vatandaşlar katıldı. Şenlikte Mardin'e has bir ürün olan harire yapılırken, binlerce vatandaş harirenin tadına baktı. Ayrıca etkinlikte reyhani ve halaylar çekilirken, Mardinli vatandaşlar coşkularıyla güzel bir güne imza attılar.
Bütçemiz halkımıza harcanıyor
Etkinliğin açılış konuşmasını Vali/Büyükşehir Belediye Başkan V. Mustafa Yaman yaptı. Görevde oldukları kısa sürede başarılı işlere imza attıklarına değinen Yaman, “Yaklaşık 1.5 yıldan bu yana Mardin'de Valilik görevini sürdürüyorum. Diğer yandan hükümetimi-zin ve devletimizin 11 ay önce bize verdiği yerel yönetim görevini de başarıyla devam ettiriyoruz. Biz göreve gelir gelmez Büyükşehir Belediyemizin tüm bütçesini halkımıza harcamak için projelerimizi çizdik. Gencinden yaşlısına, kadınından çocuğuna kadar tüm vatandaşları-mıza dokunan projelerimizi hayata geçiriyoruz” dedi.
Otel doluluk oranlarımız üst düzeyde
Yaman Mardin'e gelen huzurun etkilerinden de bahsederken, “İlimizde sağladığımız huzur neticesinde otel doluluk oranlarından yüzde 90 seviyesine ulaştık. Geçtiğimiz yıl ile karşılaştığımızda ise bu aylara göre yüzde yüz artış söz konusudur. Bu durum ilimizde sağlana huzurun neticesidir. Bundan sonra da şehrimiz için çalışmaya devam edeceğiz” diye konuştu.
Mardin'de güzel şeyler oluyor
Bölgede güzel gelişmeler yaşandığına dikkat çeken Milli Eğitim Bakan Yar-dımcısı Orhan Erdem ise, “Bugün Mardin'de bir dizi ziyaret için bulunuyorum. Ziyaretimizde Harire Şenliğinin olduğunu öğrendik ve bu güzel şenliğe katıldık. Yaklaşık 1 yıldan bu yana huzurun ve barışın hakim olması ve belediyelerin gerçek işine dönmesi Mardin'e kazandırmıştır. Bu güzelliklerin artarak devam edeceğine inancımız tamdır” ifadesini kullandı.
Konuşmaları ardından Vali/Büyükşehir Belediye Başkan V. Mustafa Yaman ve Eşi Gülseren Yaman şenlik alanında harire dağıtımı yaptı.

Bu haber için henüz yorum yapılmamış..
Güncel
Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı mahfuzdur.Yazılı izin olmadan ve kaynak gösterilmeden çoğaltılamaz. © Mardinnethaber.com