www.mardinnethaber.com
Noter Cevdet Altun Ortaokulu Öğrencilerini Bekliyor
10.10.2017 17:40 Mardin Nethaber

 

Noter Cevdet Altun Ortaokulu için yapılan yeni bina bitme aşamasında. Okulun önümüzdeki birkaç gün içinde eğitim-öğretime açılması bekleniyor.

Yenişehir bölgesinin en eski okullarından olan Noter Cevdet Altun Ortaokulu için yapılan yeni binada çalışmalar hızla devam ederken, okulun dış görünümü tamamen bitmiş durumda.

Noter Cevdet Altun Ortaokulu daha önce mevcut olan bina yetersiz olduğundan eski bina yıkılarak yerine yeni bina inşa edildi. Önümüzde ki günlerde hizmete girecek olan yeni binada 24 derslik olacak şekilde dizayn edilen binanın ayrıca ana sınıfı, idari bina, bilgisayar odası, labaratuar ve muhtelif odaların bulunduğu bodrumu ile birlikte 6 katlı olan okulun, yeni ısıtma sistemi ile koridor ve yerler mermer, ısı yalıtımlı, yangı merdiveni ve asansör de bulunuyor.

Yükleyici firma tarafından Milli Eğitim Müdürlüğüne devredilen binanın içi ve çevre düzenlemesi çalışmaları devam ederken, okulun birkaç gün içerisinde yeni öğrencilerine kavuşması bekleniyor.

Bu haber için henüz yorum yapılmamış..
MARDİN
Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı mahfuzdur.Yazılı izin olmadan ve kaynak gösterilmeden çoğaltılamaz. © Mardinnethaber.com