www.mardinnethaber.com
Şehitlerin isimleri parklara verildi
09.10.2017 18:43 Mardin Nethaber

 

Mardin’in Nusaybin ilçesinde şehit olan Piyade Astsubay Üstçavuş Adil Yurtoğlu ile Şırnak Cizre ilçesinde şehit olan Özel Harekat Polisi Ayhan Demirel’in isimleri Yenimahalle’de parklara verildi.

Yukarı ve Aşağı Yahyalar mahallelerinde yapılan parklara şehitlerin ismi verildi. Açılış törenine şehitlerin aileleri başta olmak üzere Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, CHP Yenimahalle İlçe Başkanı Ahmet Meşe ve yönetimi, Yenimahalle Belediyesi Başkan Vekili Mehmet Kartal, Başkan Yardımcıları Erhan Aras, Yaşar Neslihanoğlu, Şehit Özel Harekat Polisi Ayhan Demirel’in silah arkadaşları ve çok sayıda mahalleli katıldı.

Açılışlarda konuşma yapan Başkan Yaşar, “Vatan uğruna canını feda eden şehitlerimiz ölmedi, bu parklarda ilelebet yaşayacaklar. Onlar Yenimahalle'ye nefes olacaklar, sizleri parklarında ağırlayacaklar. Sizler de bu parklara her geldiğinizde şehitlerimizi anacaksınız. Şehit ailelerimizin acısını bir nebze olsun giderebilmek için elimizden geleni yapmaya çalışıyoruz. Biliyorum ateş düştüğü yeri yakıyor. Ama şehitler ölmez vatan bölünmez. O karanlık, o kirli eller emellerine ulaşamayacaklar. Bizler Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün aydınlık yolunda yürüyerek, vatanımıza ve cumhuriyetimize sahip çıkacağız” dedi.

Şehit Adil Yurtoğlu’nun babası Nurettin Yurtoğlu da Başkan Yaşar’a teşekkür etti. Baba Yurtoğlu, “Bizi yavrumuzun şehit olduğu günden beri yalnız bırakmayan Yenimahalle Belediye Başkanımıza çok teşekkür ediyorum. Vatan sağ olsun” diye konuştu.

2 bin 250 metrekare olan Şehit Özel Harekat Polisi Ayhan Demirel Parkı’nda oturma grupları, fitness ve çocuk oyun alanları, 3 bin 600 metrekare olan Şehit Piyade Astsubay Üstçavuş Adil Yurtoğlu Parkı’nda ise koşu yolu, oturma grupları, fitness ve çocuk oyun alanları bulunuyor.

 

Bu haber için henüz yorum yapılmamış..
MARDİN
Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı mahfuzdur.Yazılı izin olmadan ve kaynak gösterilmeden çoğaltılamaz. © Mardinnethaber.com