www.mardinnethaber.com
Anadolu Ateşi Mardin’e Geliyor
06.10.2017 19:11 Mardin Nethaber

 

93 ülkede, 3 bin 850 canlı performans ile 35 milyonu aşan seyirci tarafından izlenen Anadolu Ateşi, Mardin’in önemli markalarından olan Artukbey Kahve sponsorluğunda Mardinli hayranlarıyla buluşacak.

Mustafa Erdoğan Yönetiminde ki Anadolu Ateşi Anadolu’nun Kahvesiyle 13 Ekim Cuma günü saat 18.00’ de Mardin 21 Kasım Şehir stadyumunda sahne alacak olan Anadolu Ateşi Dans Gurubu hayranlarına hareketli saatler yaşatacak.

Anadolu Ateşi'nin temel konsepti medeniyetler buluşmasıdır. Doğu ile batı kültürlerinin buluşmasını hedefleyen, evrensel barış mesajları veren bir dans portresidir. Kaynağını Anadolu’nun binlerce yıllık kültüründen ve tarihinden alan Anadolu  Ateşi hemen hemen her yöreden derlenmiş 3000 halk dansı figürü ve halk müziğini içinde barındıran özgün bir dans gurubudur.

Kendine özgü kimliği ve Lezzetiyle, kahve ve kuruyemiş çeşitleriyle, bunun yanında sosyal, kültürel ve sanatsal aktiviteleriyle Mardinlilerin gönlüne taht kurmuş olan Artukbey, doğduğu, yaşadığı ve markalaştığı şehir olan Mardin’e vefa borcunu yâd etmek için bizzat yaptığı ve sponsor olduğu program ve etkinliklerine devam ediyor.

Artukbey  kahve ve kuruyemiş sahibi olan Tacettin Yertüm; Artukbey olarak Mardin’in tanıtımı için bütün eforumuzu harcamaya hazır olduklarını söyledi.

Yertüm, “Mardin kadim bir şehirdir. Dinlerin ve dillerin şehri olan Mardin, Tarihiyle kültürüyle dünyaya örnek teşkil eden bir şehirdir. Bizde bu kültürümüzü ileriye taşıyarak gelecek nesillere güzel ve kalıcı yarınlar bırakmak için durmadan çalışacağız. Yaptığımız ve yapacağımız aktiviteler, programlar ve en son Mardin halkıyla buluşturacağımız Anadolu Ateşi Dans Gurubu bunun kanıtıdır” dedi.

Bu haber için henüz yorum yapılmamış..
Güncel
Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı mahfuzdur.Yazılı izin olmadan ve kaynak gösterilmeden çoğaltılamaz. © Mardinnethaber.com