www.mardinnethaber.com
Artuklu Belediyesinden 3 bin Kişiye Aşure dağıtıldı
06.10.2017 17:52 Mardin Nethaber

 

Müslümanlar için büyük önem taşıyan Muharrem ayı, içinde barındırdığı ve he yıl yine Müslümanlar tarafından bayram havasında kutlanan Aşure gününde Artuklu belediyesi tarafından vatandaşlara aşure dağıtıldı.

15 Temmuz Demokrasi ve Şehitler Parkında bulunan Şakir Nuhoğlu Camii avlusunda dağıtılan aşure programına Artuklu Kaymakamı ve Belediye Başkan vekili Şakir Öner Öztürk, Mardin Vali Yardımcısı Bahattin Çelik ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Cuma namazı akabinde başlayan aşure ikramına Artuklu Kaymakamı ve Belediye Başkan vekili Şakir Öner Öztürk kendi elleriyle vatandaşlara aşure dağıtımında bulundu. Vatandaşlar Öztürk’ten aşure alabilmek için adeta yarıştı.

Geleneksel aşure ikramı programında kısa bir açıklama yapan Öztürk,  Muharrem ayına girmemizle birlikte en önemli gün sayılan aşure gününe ulaşmanın sevincini ve onurunu yaşıyoruz. Vatandaşlarımızın bize gösterdikleri yoğun ilgi bizleri ayrıca mutlu etti dedi.

Öztürk, “Hayırlısıyla aşuremizi dağıttık. Gördüğüm kadarıyla vatandaşlarımız bundan çok memnun oldu. Yeterli sayıda vatandaşımıza aşure dağıttığımıza inanıyorum. Geleneklerimizi sürdürmeye kararlıyız. Özellikle bu gibi önemli ve anlamlı olan günlerde halkımızın yanında olmaya devam edeceğiz.  Ülkemizin ve milletimizin birlik ve beraberliği için her zaman üzerimize düşen vazifeyi layıkıyla yerine getireceğimizden hiç kimsenin kuşkusu olmasın” açıklamasında bulundu.

Aşure dağıtımı sırasında Artuklu Kaymakamı ve Belediye Başkan vekili Şakir Öner Öztürk ile Mardin Vali Yardımcısı Bahattin Çelik’e üzerinde ay yıldızlı bayrağımızı anlatan aşure hediye edildi.

Bu haber için henüz yorum yapılmamış..
MARDİN
Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı mahfuzdur.Yazılı izin olmadan ve kaynak gösterilmeden çoğaltılamaz. © Mardinnethaber.com