www.mardinnethaber.com
DİKA, Yönetim Kurulu Mardin'de Toplandı
04.10.2017 17:35 Mardin Nethaber

 

 

Dicle Kalkınma Ajansı (DİKA) Ekim 2017 Yönetim Kurulu Toplantısını, Mardin Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mustafa Yaman’ın başkanlığında yapıldı. 

Özel bir otelde gerçekleşen toplantıya, Mardin Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan vekili Mustafa Yaman, Şırnak Valisi Mehmet Aktaş, Batman Valisi Ahmet Deniz, Siirt Valisi Ali Fuat Atik, DİKA Genel Sekreteri Yılmaz Altındağ, Batman Belediye Başkan vekili Ertuğ Şevket Aksoy, Mardin Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mehmet Ali Tutaşı ve Batman Belediyesi Meclis Başkanı Mehmet Yalçın katıldı.

Basına kapalı olarak yapılan toplantıda; devam etmekte olan Mali Destek Programlarına ilişkin Temmuz-Ağustos 2017 Dönemine ait ilerleme raporlarının Yönetim Kurulu Üyeleri’ne sunuldu.  

2018 yılı çalışma programlarının ve buna uygun şekilde hazırlanan 2018 yılı bütçesinin onay açısından Kurula sunularak, 2018 Yılında Ajansın güvenlik ihtiyacı ile temizlik, bilgi işlem, tekniker, büro personeli, sekretarya ve şoför gibi ihtiyacının karşılanması için Yönetim Kurulu onayı alındı.

25 - 28 Ocak 2018 tarihlerinde İstanbul’da düzenlenecek olan 22. Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı’na (EMITT) katılım hususu görüşülerek, proje desteği kapsamında yürütülmekte olan ve Kalkınma Bakanlığı tarafından uygun görülen projelere ilişkin süreçlerin Ajans tarafından gerçekleştirilmesi hususunun görüş alış verişinde bulunuldu.

“Mardin İstihdam Odaklı İş Geliştirme Merkezi” projesinin görüşülmesi, Ülke sathında daha dengeli bir yerleşme düzeninin sağlanması amacıyla geliştirilen ve Kalkınma Bakanlığı tarafından yürütülen Cazibe Merkezlerini Destekleme Programının sonuçları hakkında Kurul’un bilgilendirilmesi gibi gündem konular ele alındı.

Programın öğleden sonraki kısmında ise heyet Mardin Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan vekili Mustafa Yaman’ı makamında ziyaret etti.

 

Bu haber için henüz yorum yapılmamış..
EKONOMİ
Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı mahfuzdur.Yazılı izin olmadan ve kaynak gösterilmeden çoğaltılamaz. © Mardinnethaber.com