www.mardinnethaber.com
Dokuz Aylık İş Umudu
04.10.2017 13:41 Mardin Nethaber

 

Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) Mardin İl Müdürlüğü tarafında Toplum Yararına Çalışma Programı kapsamında dokuz ay süreyle Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesinde bulunan okullarda istihdam edilecek 591 kişinin kurası çekilerek belli oldu.

Mardin 21 Kasım Şehir Stadyumunda noter huzurunda yapılan kura çekimi sırasında başvuruda bulunan vatandaşlar heyecanla izledi. Kura çekimi sırasında ismi çıkan vatandaşların sevinçleri yüzlerinden okunuyordu.  13 Bin 373 kişinin başvurduğu hizmet alımına 591 kişi işe yerleştirilecek.

İŞKUR tarafından düzenlenen Toplum Yararına Çalışma Programı bu güne kadar birçok işsize umut kapısı oldu. İl Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesinde bulunan okullarda istihdam edilecek  işçilerin dokuz ay süreyle görev yapacakları ifsde edildi.

Başvuru sayısının fazla olmasından dolayı kura, Mardin 21 Kasım Şehir Stadyumunda yapıldı. Kura çekimi sırasında güvenlik gerekçesiyle birçok güvenlik görevlisi türbinlerde ve stad içinde ve çevresinde güvenlik tedbirlerini aldı.

Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) Mardin İl Müdürü Mehmet Akın burada yaptığı açıklamada; “Bugün Mardin merkez ve ilçe Milli Eğitim Müdürlüklerine bağlı okullarımızda 591 kişi Toplum Yararına Çalışma Programı kapsamında İstihdam edilecek. Okullarda çalıştırılacak 591 kişinin seçim işlemi tamamen noter huzurunda kura çekimi ile yapıyoruz. Şeffaf, hiçbir şekilde ayrım yapmaksızın  ve yanlış bir şey olmaksızın bu kura çekimini gerçekleştiriyoruz.  Programa 13 bin 373 kişi müracaat ederken bunlardan 591 kişi Toplum Yararına Çalışma Programı kapsamında istihdam edilecek. İsmi burada okunan kişilerin 9 Ekim Pazartesi günü iş başı yapacaklar.  Kura çekiminin tamamlanmasının ardından kurada çıkan kişilerin isim listesi İŞKUR Mardin İl Müdürlüğü giriş kapısına asılacağını” söyledi.

 

 

 

Bu haber için henüz yorum yapılmamış..
Güncel
Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı mahfuzdur.Yazılı izin olmadan ve kaynak gösterilmeden çoğaltılamaz. © Mardinnethaber.com