www.mardinnethaber.com
Prim borçlarını yapılandırmada son gün
02.10.2017 17:41 Mardin Nethaber

 

Mardin Sosyal Güvenlik İl Müdürü Abdülkerim Şahin, prim borçlarını yapılandıran işverenler ve sigortalılarla ilgili açıklamada bulundu.

Mardin Sosyal Güvenlik İl Müdürü Abdülkerim Şahin, SGK tarafından işverenlere ve sigortalılara yönelik prim borçlarını yapılandırması olan 2 Ekim'i hatırlattı. 

Mardin Sosyal Güvenlik İl Müdürü Abdülkerim Şahin, daha önce peşin ödeme tercihinde bulunarak prim borçlarını yapılandıran işverenlere ve sigortalılara yönelik açıklama yaparak, Kurumumuz, daha önce son ödeme tarihi 5 Eylül olarak açıklanan tarihin 2 Ekim’de son bulduğunu söyledi.

Açıklamasının devamında Şahin, "7020 sayılı kanun kapsamındaki yapılandırmalarda peşin ödeme süresinin uzatılması Kurumumuza olan prim borçlarını 7020 sayılı Kanun kapsamında peşin ödeme tercihinde bulunarak yapılandıran ancak 05/09/2017 tarihine kadar borçlarını ödemeyen işveren ve sigortalılarımız 7020 sayılı Kanun kapsamında yapılandırma borcunu 6183 sayılı Kanunun 51 inci maddesine göre belirlenen geç ödeme zammı ile 02/10/2017 tarihine kadar (bu tarih dahil) ödemeleri halinde yapılandırma hükümlerinden faydalandırılacaklartır" şeklinde konuştu.

Bu haber için henüz yorum yapılmamış..
EKONOMİ
Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı mahfuzdur.Yazılı izin olmadan ve kaynak gösterilmeden çoğaltılamaz. © Mardinnethaber.com