www.mardinnethaber.com
Batmanlı 250 genç Mardin, Elazığ ve Şanlıurfa’yı gezdi
02.10.2017 13:17 Mardin Nethaber

 

Batman Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğünün organizasyonu ile 250 genç Mardin, Elazığ ve Şanlıurfa’yı gezdi. 

Batman merkez, Sason, Gercüş, Hasankeyf ve Kozluk ilçelerinden toplam 250 genç “Şehirler ve Kültürler-Yörelerimiz” projesi kapsamında Mardin, Elazığ ve Şanlıurfa’yı gezdi.

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından desteklenen proje çerçevesinde, 15 Eylül-26 Kasım tarihleri arasında kentten farklı illere 2 bin gencin götürülmesinin hedeflendiğini belirten Batman Gençlik Hizmet-leri ve Spor İl Müdürü Halil Eren, “Projemizden 14-29 yaş grubu arasında gençler yararlanıyor. Ana hedef kitlemiz çalışan, kırsal kesimlerde yaşayan dezavantajlı gençler, köy okullarında öğrenim gören çocuklar, sevgi evlerinde kalanlar, ceza ve infaz kurumlarındaki gençlerden ülkemizin her köşesindeki gençlerimize kadar geniş dezavantajlı kitleye ulaşmayı hedefliyoruz. Projenin amacı, gençlerimize ülkemizin tarihi ve doğal güzelliklerini daha yakından tanıtmak, milli ve manevi değerleri benimsetmek, vizyonlarını ve merhamet duygularını geliştirmek, moral ve motivasyon durumlarını üst seviyelere taşımak, gençlerimizin belleklerini tazelemek, ülkelerini daha yakından tanımalarını sağlayarak aidiyet duygularını geliştirmek hedef olarak belirlenmiştir” dedi.

Bu haber için henüz yorum yapılmamış..
MARDİN
Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı mahfuzdur.Yazılı izin olmadan ve kaynak gösterilmeden çoğaltılamaz. © Mardinnethaber.com